Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Barcelona zničila Pamplonu, Messi vytvořil klubový rekord

20:21
BARCELONA - Argentinský fotbalista Lionel Messi dal ve španělské lize hattrick při vítězství 7:0 nad Pamplonou a je nejlepším střelcem v historii Barcelony. Za katalánský celek nastřílel šestadvacetiletý kanonýr už 371 gólů v soutěžních a přátelských zápasech.

Messi slaví hattrick do sítě Ajaxu. foto: ČTK/AP

Španělská fotbalová liga - 28. kolo

Elche - Betis Sevilla 0:0

FC Barcelona - Pamplona 7:0 (18., 63. a 88. Messi, 22. Sánchez, 34. Iniesta, 78. Tello, 90.+1 Pedro)

FC Sevilla - Valladolid 4:1 (41. a 66. z pen. Gameiro, 23. Rakitič z pen., 75. Figueiras - 77. Guerra)

San Sebastian - Valencie 1:0 (61. Agirretxe).

O sobotních zápasech čtěte ZDE.

Dosavadního rekordmana Paulina Alcántaru, který hrál za Barcelonu v letech 1912-1916 a 1918-1927, dohnal Messi v 18. minutě, kdy otevřel skóre. Do přestávky dali obhájci titulu soupeři bojujícímu o záchranu další dva góly a ve druhém poločase tuto nadílku ještě překonali i díky dvěma zásahům Messiho.

Barcelona si vylepšila v 28. kole soutěže skóre na 81 nastřílených branek, čímž předstihla lídra tabulky Real Madrid (77). Na "Bílý balet", který v sobotu vyhrál v Málaze těsně 1:0, dál ztrácí z třetí příčky čtyři body.

"Snad se nám ten zápas povede. Bude to obtížné, ale budeme bojovat ze všech sil až do konce ligy," řekl Messi, jehož tým si trochu udobřil fanoušky poté, co v předchozích třech kolech La Ligy dvakrát prohrál.