18. prosince 2008 20:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Barclays prověří své sponzorské aktivity

Gesto Franka Lamparda je výstižné. Chelsea vládne Premier League. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gesto Franka Lamparda je výstižné. Chelsea vládne Premier League. | foto: ČTK

LONDÝN Slovutnou Premier League možná čekají problémy. Hlavní sponzor soutěž, třetí největší britská banka Barclays hodlá prověřit své sponzorské aktivity. Mezi nimy je také 100 milionů liber až do roku 2010 pro nejvyšší anglickou fotbalovou soutěž. Je to začátek konce rozhazování v nejbohatší fotbalové lize světa?

Banka navíc podporuje ve Velké Británii i další sporty - především pak golf, rugby a tenis. Vedení banky však odmítá, že by v důsledku finanční krize hodlala přerušit finanční podporu sportu.

"Vždy je třeba sponzorské smlouvy pečlivě vyhodnotit, aby bylo zajištěno, že budou i nadále poskytovat hodnotu pro naše podnikání," řekla ve svém prohlášení zástupkyně banky pro komerční a marketingové záležitosti Libby Chambersová. "Aktuální smlouvy jsou teprve v polovině, proto dosud nebyla zahájena diskuse o obnovení," dodala s tím, že společnost je velmi spokojená s podporou Premier League. Otázkou je, zda spokojenost převládne nad případným finančním nedostatkem.

Banka v červnu souhlasila, že v příštích pěti letech bude dotovat tenisový Turnaj mistrů částkou sedm milionů dolarů ročně a pomůže ho přesunout ze Šanghaje do Londýna. Zároveň podporuje golfové turnaje Scottish Open a Singapore Open, tenisový turnaj v Dubaji a rugbyový Churchill Cup.

Britské banky se v důsledku krize dostaly do problémů a podílníci Barclays minulý měsíc rozhodli zvýšit základní jmění ústavu o sedm miliard liber (asi 208,6 miliardy Kč). Vyšli tak vstříc především dvěma velkým investorům z Blízkého východu, za což se dostal pod palbu kritiku šéf banky Marcus Agius. Ten se prý jen snažil vyřešit situaci, kdy se banka ocitla ve spirále smrti, která by mohla ohrozit její existenci.

Zdá se, že rozhazování financemi v Premier League a také nonšalantnost tenisových bohatých turnajů je u konce. Otázkou tak jen zůstává, v jaké míře.

Antonín Vavrda a čtk, Lidovky.cz

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na Lidovky.cz