5. září 2011 18:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Baroš se na Ukrajinu omluvil, kvůli přestupu

Milan Baroš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Baroš | foto: ČTK

PRAHA Reprezentace se v úterý v přípravném utkání proti Ukrajině musí obejít bez Milana Baroše. Útočník Galatasaraye Istanbul požádal z osobních důvodů o uvolnění z týmu. Večer se však ukázalo, že za náhlým odjezdem fotbalisty byl chystaný zajímavý přestup, který však po složitých jednáních Barošův současný zaměstnavatel odmítl.

"Na poslední chvíli se objevila možnost Milanova přestupu, jeho přítomnost na jednání proto byla nezbytná, a tak jsme společně - samozřejmě za souhlasu vedení reprezentace - odletěli na schůzku. Nakonec z přestupu sešlo, Galatasaray možnost Milanova odchodu zamítl, chce si ho ponechat," oznámil na webu hráčské agentury ISM její šéf Pavel Paska. Jméno klubu, který se o Baroše v závěru ucházel, neuvedl.

Je proto jasné, že trenér národního týmu Michal Bílek vsadí na odlišnou sestavu oproti sobotnímu utkání ve Skotsku. Kromě Baroše bude totiž chybět i řada hráčů, kteří bojují se zraněním. Kouč také hodlá dát šanci fotbalistům, na které se o víkendu nedostalo.

Největší problémy měli po remíze 2:2 v Glasgowě Tomáš Rosický, Roman Hubník a Petr Jiráček, a přestože dnes dorazili na trénink, do utkání podle všeho nejméně dva z nich nenastoupí. Hubník s Rosickým k tréninku totiž ani nevyběhli. "U všech se rozhodnena poslední chvíli, ale bez ohledu na zdravotní problémy dostanou šanci i další hráči včetně gólmana Drobného," uvedl Bílek.

Potvrdil také, že v případě Rosického absence by s kapitánskou páskou nastoupil Jaroslav Plašil. Přál by si, aby jeho tým konečně prolomil sérii čtyř zápasů bez vítězství. "Nemyslím, že bychom ve Skotsku hráli s menší ofenzivní snahou, ale je pravda, že naše bilance není dobrá a potřebujeme už vyhrát," řekl Bílek s tím, že v úterním duelu bude výsledek podobně důležitý jako v srpnu v Norsku, kde jeho svěřenci prohráli 0:3.

V týmu je prý po Skotsku dobrá atmosféra

Česko - Ukrajina

- přátelské utkání, které začíná v úterý v 19.00 v Praze na Letné
- přímý přenos odvysílá ČT4.

Předpokládané sestavy
Česko: Drobný - Pospěch, Sivok, Hubník, Kadlec - Hübschman - Petržela, Plašil, Pudil - Vacek - Lafata.

Ukrajina: Šovkovskij - Butko, Rakickij, Kučer, Ševčuk - Gaj, Timoščuk, Jarmolenko, Kaliničenko - Děvič, Voronin.

Rosickému vystaví stop podle všeho naražená podkolenní šlacha, jejíž zranění před časem přerušilo jeho kariéru na rok a půl. Tentokrát by však nemělo jít o tak závažné následky, podle vyšetření v nemocnici má místo pod kolenem pouze zhmožděné.

S reprezentací zůstane. "V týmu je po Skotsku dobrá atmosféra, uhráli jsme tam výsledek, který jsme si představovali. Hráči se těší na utkání před svými fanoušky a já jsem přesvědčen, že i další kluci využijí svoji šanci v boji o základní sestavu," řekl Rosický.

Realizační tým dostal důvěru vedení svazu

Michal Bílek, kouč reprezentace.

Trenér Michal Bílek má podporu vedení svazu

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky vyslovil důvěru realizačnímu týmu reprezentace v čele s Michalem Bílkem. Vedení asociace došlo k závěru, že po remízovém utkání se Skotskem má reprezentace dobrou pozici v boji o baráž o postup na mistrovství Evropy. Navíc člen výboru Karel Poborský informoval o tom, že mezi trenérem a hráči panuje dobrá atmosféra a hráči za koučem stojí.

Čtyři týdny starý debakl z Norska se prý nemůže opakovat. "Na rozdíl od toho zápasu v srpnu jsme už v plné sezoně, není důvod se toho obávat," uvedl záložník Arsenalu, který přijde o možnost po čase si znovu zahrát na stadionu Sparty, odkud se před deseti lety vydal za zahraničním angažmá.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK REALIZACE ROZVADĚČŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč