Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Baroš se upsal Baníku do konce sezony. Koleno bude držet, ujišťuje

Sport

  17:00
PRAHA - Stačily tři minuty a bylo hotovo. Fotbalový útočník Milan Baroš je opět hráčem Baníku Ostrava. Už potřetí. S klubem podepsal smlouvu do konce sezony.

Milan Baroš na ostravských Bazalech. foto: MAFRA - Alexandr Satinský

„Má standardní kontrakt, který odpovídá kvalitám a osobnosti Milana Baroše,“ řekl šéf Baníku Petr Šafarčík.

Dodal, že dohoda byla jednoduchá. „Pavel Paska (Barošův hráčský agent) nám předložil nabídku a během tří minut jsme byli domluveni. To hovoří za vše,“ uvedl Šafarčík. „Klub bude platit i Milanovo pojištění.“

Kdy Šafarčík začal věřit, že se Baroš opět vrátí? „Poprvé, když jsem viděl v jakém individuálním zatížení Milan je a jak na sobě pracuje, aby se co nejdříve dal do fyzické pohody. Podruhé, když mi telefonoval pan Paska a řekl – pojďme se bavit o smlouvě.“

Baroš začínal v Baníku v roce 1993. V roce 2013 se do něj poprvé vrátil. A teď podruhé. Kdy se rozhodl? „Bylo to jednoduché,“ řekl útočník. „Po tom zranění jsem byl tak nějak na vážkách, jestli mi to ještě půjde, nebo ne. Po třech měsících mi fotbal chyběl natolik, že jsem znovu připravený hrát. Koleno je v pořádku.“

Milan Baroš.

O zahraničí, odkud jste měl také nabídky, jste neuvažoval?
Říkal jsem panu Paskovi, že o nabídkách z ciziny nepřemýšlím. Momentálně chci, aby noha držela, abych mohl hrát nějaké zápasy za Baník. Co bude dále nevím, ale věřím, že ještě nějaký rok budu hrát, ale nemusím. Teď chci do konce sezony pomoci Baníku a pak se uvidí.

Jste už připravený naskočit do ligových zápasů?
Ještě budu dva týdny pracovat individuálně. Kluky v lize čekají zápasy doma s Bohemkou a na Slovácku. Po nich bych už chtěl začít s mančaftem normálně trénovat. Uvidím, jak to bude vypadat, až vyběhnu na hřiště.

Tušíte, kdy mohou fanoušci čekat váš návrat do sestavy?
Vše se bude odvíjet od toho, jak se zapojím do přípravy týmu. Hlavní slovo bude mít trenér. Jsem připravený nastupovat zpočátku na dvacet třicet minut a třeba i za juniorku. Bude záležet i na tom, jak se budu cítit.

Vážně jste ochotný hrát i juniorskou ligu?
No, do Jablonce asi nepojedu, ale když budu cítit, že potřebuji více hrát, tak proč bych za juniorku nenastoupil. Důležitá je zápasová praxe, tu nejde získat v tréninku.

Jak kvalitní je současný Baník?
Výkonnost je jinde, než když jsem tady byl před rokem a půl. Trenéři, vedení odvedli velmi dobrou práci. Když jsem tu hrál minule, tak jsme na jaře honili body do posledních kol, a to není příjemné. Když nejste pod takovým tlakem, hned máte jiný pocit z fotbalu. Mančaft teď šlape.

S jakými ambicemi do Baníku jdete?
Baník začal výborně. Ze čtyř úvodních kol hrál třikrát venku a body byly. Doma porazil Boleslav a Brno. Teď ho čekají v uvozovkách slabší soupeři, ale kolikrát je těžší dobývat než hrát z bloku a chodit do brejků. Tým je ale sebevědomý, měl by body sbírat i dále a doufám, že v sobotu s Bohemkou, jíž se momentálně daří, tři body zůstanou doma. Budu rád, když se budeme držet v horní polovině tabulky.

Hráčův agent Pavel Paska (vlevo) a Milan Baroš.

V ostravské kabině jsou skupiny hráčů, které se baví česky a anglicky. Nevadí to?
Skoro celou kariéru jsem odehrál v zahraničí a venku vždy byla kabina rozdělena na různě mluvící skupinky. Důležité je, že mužstvo, a to je i případ Baníku, šlape na hřišti. Byl jsem po zápasech v kabině Baníku a viděl jsem, že se kluci mezi sebou objímají, jak jsou šťastni za výhry. V Baníku není co stmelovat.

Václav Svěrkoš si kdysi přál, abyste si jednou spolu zahráli za Baník. Povede se vám to?
Svěrki je bohužel znovu po operaci kolena, takže těžko na to mohu odpovědět. Má před sebou dlouhou cestu. Každý, kdo něco takového s kolenem zažil, ví, jak náročné je vracet se. U něho je to navíc potřetí. Osobně si myslím, že si spolu už za Baník nezahrajeme.

Určitě by vám ale Václav Svěrkoš mohl poradit, na co si při návratu dát pozor.
To je hodně individuální. Někomu koleno vydrží, další si ho znovu urvou. Na návrat musíte být připraveni hlavně v hlavě.

A to jste?
Snažím se nepřemýšlet, že by se mi to mohlo stát znovu. Říkám si, že koleno je stoprocentně připravené a bude držet.

Těšíte se na ostravské fanoušky?
Samozřejmě. Baník je známý tím, že na něho fandové vždycky chodili. Doufám, že i přes menší návštěvy si cestu zpátky na Bazaly najdou. Nynější kapacita Bazalů je deset a půl tisíce míst, takže je jednodušší je vyprodat. Snad se to povede.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat