Baskické derby skončilo nerozhodně. Bilbao hrálo s Eibarem 2:2 a podruhé remizovalo

22:00
Fotbalisté Bilbaa i ve druhém zápase španělské ligy po restartu sezony remizovali. V dnešním 29. kole Athletic uhrál výsledek 2:2 na stadionu baskického rivala Eibaru.

ilustrační snímek foto: ČTK

Hosté začali lépe a v osmé minutě otevřel skóre Raúl García z pokutového kopu. Eibar rychlý inkasovaný gól nepoložil a po chvilce srovnal Kike. Jeho spoluhráč Fabián Orellana v 79. minutě otočil skóre z další penalty, kterou sudí znovu nařídil až po zhlédnutí záběrů od videorozhodčího.

Lionel Messi v souboji s Mikelem San Josem z Athleticu Bilbao
FC Barcelona vs Athletic Bilbao, radost Dembélého a Messiho z gólu domácích.

Domácí ale vedení udrželi jen dvě minuty, než o konečném výsledku rozhodl Asier Villalibre. Bilbao je na desátém místě tabulky, Eibar bodoval po sérii tří porážek a je šestnáctý.

V dalším zápase čtrnáctý Valladolid doma remizoval bez branek se sedmnáctým Vigem, které je dva body nad sestupovým pásmem.