Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Bayern je popáté v řadě německým mistrem, rozstřílel Wolfsburg 6:0

20:30
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví pátý bundesligový titul v řadě a 27. celkově. Bavorsky velkoklub v 31. kole vyhrál na hřišti Wolfsburgu vysoko 6:0 a tři kola před koncem nejvyšší německé soutěže má v čele nedostižný desetibodový náskok před druhým Lipskem.

Fotbalisté Bayernu se radují z pátého bundesligového titulu v řadě. foto: Reuters

Salzburg, nebo Lipsko? Oběma se daří, do Ligy mistrů smí jen jeden

Svěřencům trenéra Carla Ancelottiho napomohlo k jistotě prvenství druhé Lipsko, které na svém hřišti hrálo bez branek s předposledním Ingolstadtem.

Bayern vybojoval po vítězství v německém Superpoháru druhou trofej v sezoně. Další už ale nepřidá, protože v Německém poháru skončil v semifinále po porážce 2:3 od Dortmundu a v Lize mistrů ho vyřadil ve čtvrtfinále španělský gigant Real Madrid.

Debakl Wolfsburgu načal David Alaba, jenž se trefil v 19. minutě z přímého kopu. Do poločasu přidal další dvě branky Robert Lewandowski a s 28 góly se opět dostal do čela tabulky bundesligových střelců.

Thiago Alcantara střílí jeden ze svých dvou gólů.
Vždyť to byl ofsajd! Thomas Müller z Bayernu.

Ve druhém dějství přidal staronový mistr další tři góly zásluhou Robbena, Müllera a Kimmicha.

Wolfsburg se na žádný odpor nezmohl i proto, že se nechal v 78. minutě vyloučit Luiz Gustavo, který se tak stal s osmi červenými kartami nejvylučovanějším hráčem bundesligové historie.

Lipsko remizovalo podruhé za sebou a ke vstřelení branky mu nepomohla ani krátká přesilovka ke konci utkání, kdy se nechal vyloučit hostující Morales. Ingolstadt zabodoval po dvou porážkách, přesto zůstává na 17. místě.

Výsledky 31. kola:

Brémy - Hertha Berlín 2:0 (9. Bartels, 15. Kruse)
Darmstadt - Freiburg 3:0 (22. Platte, 45. Gondorf, 65. Schipplock)
Dortmund - Kolín nad Rýnem 0:0
Lipsko - Ingolstadt 0:0
Mohuč - Mönchengladbach 1:2
(89. Mutó - 31. Stindl, 46. Schulz)
Wolfsburg - Bayern Mnichov 0:6 (36. a 45. Lewandowski, 19. Alaba, 66. Robben, 80. Müller, 85. Kimmich).

Žádná branka nepadla ani v duelu Dortmundu s Kolínem nad Rýnem. Borussia nevyužila zaváhání konkurenta v boji o druhé místo, dvakrát sice dopravila míč za záda skvěle chytajícího Tima Horna, v obou případech se ale nacházel střelec v ofsajdu.

Brémy si doma poradily s Herthou 2:0 a prodloužily sérii bez porážky na 11 zápasů. Český obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za Werder celé utkání stejně jako za hosty záložník Vladimír Darida.

Domácí o vítězství rozhodli už v úvodní čtvrthodině. Nejprve se po rychlém brejku trefil Bartels a pak přidal svůj osmý gól v šestém zápase Max Kruse, jenž využil špatnou rozehrávku brankáře Jarsteina.

Brémy se dotáhly na svého soupeře na rozdíl jednoho bodu a v tabulce jim patří už šesté místo.

Poslední Darmstadt porazil doma Freiburg 3:0, vyhrál potřetí v řadě a drží naději na záchranu v soutěži.

V prvním poločase se přesnými hlavičkami prosadili Platte a Gondorf, po změně stran přidal třetí gól Schipplock. Darmstadt ztrácí na barážovou 16. pozici tři kola před koncem osm bodů, Freiburg vypadl z pohárových příček.