Bayern rozstřílel Brémy a počtyřicáté za sebou v bundeslize neprohrál

17:43aktualizováno  20:39
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov v německé lize znovu natáhli rekordní sérii bez prohry, která nyní čítá již 40 utkání. V 15. kole i díky skvělému výkonu Francka Ribéryho vyhráli v Brémách 7:0. Na prvním místě tabulky mají dál čtyřbodový náskok, protože druhý Leverkusen vyhrál šlágr na hřišti Dortmundu 1:0.

Fotbalista Bayernu Mnichov Franck Ribéry (vlevo) a Cédric Makiadi z Werderu Brémy foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 15. kolo

Brémy - Bayern Mnichov 0:7 (38. a 82. Ribéry, 21. vlastní Lukimya, 27. Van Buyten, 60. Mandžukič, 68. T. Müller, 90. Götze)

Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 1:2 (48. Joselu - 46. Schipplock, 51. Firmino)

Hamburk - Augsburg 0:1 (18. Bobadilla)

Mönchengladbach - Schalke 2:1 (25. Raffael, 45.+1 Kruse z pen. - 18. Farfán z pen.)

Stuttgart - Hannover 4:2 (13. Harnik, 33. Ibiševič, 52. Traoré, 84. Rausch - 29. Sobiech, 31. Sané)

Dortmund - Leverkusen 0:1 (18. Son Hung-min)

Bayern se dostal do vedení v 21. minutě, když si centr pronikajícího Ribéryho srazil do vlastní sítě stoper Assani Lukimya. Skóre zvýšil brzy hlavičkou Daniel van Buyten a ještě do poločasu zařídil týmu trenéra Pepa Guardioly tříbrankový náskok Ribéry. Werder, za který nastoupil i český reprezentant Theodor Gebre Selassie, inkasoval další gól v 60. minutě, kdy Ribéry našel před prázdnou brankou Maria Mandžukiče. Na pětigólový rozdíl upravil Thomas Müller, další gól přidal po parádní kombinaci v pokutovém území znovu Ribéry a v poslední minutě uzavřel skóre Götze. Brémy mají z posledních dvou duelů s úřadujícím šampionem skóre 1:13.

Jedinou branku nejočekávanějšího duelu kola v Dortmundu vstřelil v 18. minutě Son Hung-min po chybné rozehrávce stopera Manuela Friedricha. Korejský útočník po kličce brankáři dal sedmý gól v sezoně, přičemž šest z nich nastřílel v posledních čtyřech zápasech. Bayer dohrával posledních deset minut v deseti, když byl za ostrý skluz na Roberta Lewandowského rovnou vyloučen Emir Spahič, ale Borussii se vyrovnat nepodařilo. Naopak po druhé žluté kartě přišla v nastavení o Sokratise Papastathopulose.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa na třetím místě tabulky ztrácejí na první Bayern už deset bodů a na druhý Leverkusen šest. Schalke vedlo v Mönchengladbachu po proměněné penaltě Jeffersona Farfána ze 17. minuty, ale ještě do poločasu prohrávalo. Už za sedm minut totiž vyrovnal Raffael a v nastavení otočil skóre z pokutového kopu Max Kruse. Borussia vyhrála šesté bundesligové utkání v řadě a svému dnešnímu soupeři se vzdálila na čtvrté příčce na sedm bodů.

Frankfurt s útočníkem Václavem Kadlecem ani na sedmý pokus doma nevyhrál. Hoffenheimu podlehl 1:2 a celkově nezvítězil už podesáté za sebou. Na vedoucí gól Svena Schipplocka z 46. minuty sice Eintracht bleskově zareagoval, když po Kadlecově asistenci skóroval José Luís Joselu, ale už v 51. minutě rozhodl Roberto Firmino. Augsburg bez zraněného Jana Morávka zvítězil 1:0 v Hamburku, jehož čeští hráči Petr Jiráček a Jaroslav Drobný zůstali jen na lavičce.