Anthony Modeste překonává Toma Starkera v bráně Bayernu

Anthony Modeste překonává Toma Starkera v bráně Bayernu | foto: Reuters

Bayern po zisku titulu ubral. Body ztratil poprvé od října

•   17:36aktualizováno  17:57
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří po středeční výhře 3:1 v Berlíně nad Herthou sedm kol před koncem soutěže slavili mistrovský titul, v následujícím utkání německé ligy jen remizovali s Hoffenheimem 3:3. Přišli tak o sérii 19 vítězných ligových zápasů v řadě, která trvala od 5. října. Dortmund otočil díky hattricku Marca Reuse utkání ve Stuttgartu a vyhrál 3:2.

Hoffenheim potvrdil roli týmu, při jehož zápasech padá zdaleka nejvíc branek a první gól na hřišti Bayernu dokázal vstřelit v 23. minutě, kdy se prosadil francouzský útočník Anthony Modeste. Trefil se ve třetím zápase v řadě, ale o několik minut později musel kvůli zranění střídat.

Z vedení se hosté radovali pouze chvíli, Bayern skóroval hned třikrát mezi 31. a 40. minutou. Na všech brankách se podílel Peruánec Claudio Pizarro: dvě vstřelil sám a na jednu přihrával Xherdanovi Shaqirimu. Na konci poločasu dokázal ještě z přímého kopu snížit Sejad Salihovič.

I druhý střelec Hoffenheimu byl však v 60. minutě nucen opustit hřiště kvůli zranění. Hosté se ale nevzdali a v druhém poločase byli střelecky aktivnější. V 75. minutě dokázal vyrovnat záložník Roberto Firmino a Hoffenheim získal v Allianz Aréně cenný bod.

Druhé místo udržel Dortmund

Dortmundu se začátek utkání ve Stuttgartu vůbec nepovedl. V deváté minutě využil nedůrazné obrany Borussie Christian Gentner, o deset minut později zvyšoval na 2:0 Martin Harnik. Pak ale začal úřadovat dortmundský záložník Marco Reus. V 30. minutě snížil stav přízemní střelou po pasu Hofmanna.

V druhém poločase pak čtyřiadvacetiletý hráč dokonal hattrick. V 68. minutě se postavil k pokutovému kopu po faulu Georga Niedermeiera na Roberta Lewandovského, za který domácí hráč obdržel červenou kartu, a o čtrnáct minut později rozhodl duel povedenou střelou po přihrávce Aubameyanga.

Dortmund tak udržel druhé místo tabulky, třetí Schalke na něj dál ztrácí jediný bod.

Frankfurt se střídajícím útočníkem Václavem Kadlecem prohrál 1:2 ve Wolfsburgu. Mohuč s českým bekem Zdeňkem Pospěchem zvítězila 3:0 nad Augsburgem a posunula se na šesté místo, které zajišťuje účast v Evropské lize.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 3:3 (31. a 40. Pizarro, 34. Shaqiri - 23. Modeste, 44. Salihovič, 75. Firmino), Leverkusen - Braunschweig 1:1 (53. Kiessling z pen. - 47. Reichel), Mohuč - Augsburg 3:0 (23. Bungert, 39. vlastní Hitz, 83. Geis), Stuttgart - Dortmund 2:3 (9. Gentner, 19. Harnik - 30., 68. z pen. a 82. Reus), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (69. Olič, 89. Naldo - 11. Aigner)