Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují ze vstřelené branky do sítě Wolfsburgu

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují ze vstřelené branky do sítě Wolfsburgu | foto: Reuters

Bayern rozdrtil Wolfsburg a udržel se na čele, nezaváhal ani Dortmund

•   17:40
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 25. kole německé ligy Wolfsburg 6:0 a posunuli se o skóre do čela tabulky. Polák Robert Lewandowski dal 197. gól v bundeslize a stal se nejlepším zahraničním střelcem v historii soutěže. Dortmund doma porazil 3:1 Stuttgart, přesto musel po více než pěti měsících opustit první místo. Hertha bez zraněného Vladimíra Daridy podlehla 1:2 Freiburgu.

Bayern udeřil dvakrát během tří minut a u obou gólů byl záložník Gnabry. Německý reprezentant se nejprve sám prosadil v 34. minutě a o chvíli později nezištně předložil míč před prázdnou branku Lewandowskému. Kanonýr Bayernu se kromě rekordní branky osamostatnil se 16 góly v čele tabulky střelců.

Ve druhém poločase pojistili jasné vítězství bavorského velkoklubu Rodríguez, Müller a Kimmich. Svůj druhý zásah v utkání navíc přidal v závěru Lewandowski, tři asistence si připsal střídající Ribéry.

Bayern neprohrál s Wolfsburgem ani 22. domácí zápas v rámci bundesligy. „Vlci“ nebodovali po pěti ligových utkáních a jsou sedmí.

Favorizovaný Dortmund se dlouho nemohl prosadit, po hodině hry ale po faulu Castra na Sancha dostal příležitost zahrávat pokutový kop, který proměnil kapitán Reus. Stuttgart dokázal srovnat o deset minut později po rybičce Kempfa.

V 84. minutě zařídil Borussii teprve druhou výhru z posledních devíti soutěžních utkání Alcácer, který se prosadil ve skrumáži před brankou a dal 14. gól v sezoně. V nastaveném čase pojistil tři body pro domácí Pulisic.

Freiburg skóroval na svém hřišti v devátém utkání v řadě, v 27. minutě se trefil hlavou nejlepší střelec týmu Petersen. V 77. minutě srovnal Ibiševič, stejný hráč si ale o chvíli později srazil míč po rohovém kopu do vlastní sítě.