Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Bayern si zastřílel, Dortmund znovu ztratil a je dva body od posledního

17:37
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu zvítězili ve 12. kole německé ligy 4:0 nad Hoffenheimem a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na sedm bodů. Druhý Wolfsburg přišel o šestizápasovou sérii výher, když podlehl Schalke 2:3.

Thomas Müeller zkouší překonat brankáře Hoffenheimu Olivera Baumanna. foto: Reuters

Suverénní Bayern si udržel stoprocentní domácí bilanci díky dvěma gólům z obou poločasů. Jako první skóroval zpoza pokutového území Mario Götze, druhou branku přidal po nahrávce Arjena Robbena hlavou zblízka Robert Lewandowski. Ve druhém poločase navýšili skóre Robben a Sebastian Rode.

Wolfsburg celkově ve všech soutěžích osmkrát v řadě zvítězil, ale po reprezentační pauze o svou sérii přišel. Dosud třetí nejlepší obrana v lize zaváhala na hřišti Schalke třikrát už během úvodní půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Maxim Choupo-Moting a jednu branku přidal Christian Fuchs.

Těsně před pauzou sice snížil Ivica Olič a čtvrt hodiny před koncem stáhl rozdíl na jediný gól Nicklas Bendtner, ale srovnat se již „Vlkům“ nepodařilo.

Freiburg s Daridou se udržel před Dortmundem

Své bundesligové trápení znovu prodloužil Dortmund. Na hřišti Paderbornu vedl už 2:0 díky Pierru-Emericku Aubameyangovi, který nejprve otevřel skóre a poté připravil druhý gól pro Marca Reuse. Po přestávce však nováček díky trefám Lukase Ruppa a Mahira Saglika srovnal na konečných 2:2. Borussia má v tabulce jen dva body k dobru na poslední Stuttgart.

Fotbalisté Bayernu Mnichov Robert Lewandowski a Arjen Robben.
Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov skóruje proti Hoffenheimu.
Mario Göetze z Bayernu Mnichov slaví gól.
Thomas Müeller zkouší překonat brankáře Hoffenheimu Olivera Baumanna.

Freiburg se záložníkem Vladimírem Daridou se udržel o bod před Dortmundem díky remíze 2:2 v Mohuči. Na hřišti soupeře sice prohrával po brance Júniora Díaze, na tu ale už za tři minuty odpověděl Jonathan Schmid a po přestávce otočil skóre Admir Mehmedi. V předposlední minutě vyrovnal Stefan Bell.

O vedení přišel rovněž Mönchengladbach, který navzdory náskoku prohrál s Frankfurtem 1:3. Útočník Eintrachtu Václav Kadlec do utkání nezasáhl. Tři body za vítězství 3:1 si připsal Leverkusen v boji o čtvrtou příčku s Hannoverem.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

• Bayern Mnichov - Hoffenheim 4:0 (23. Götze, 40. Lewandowski, 82. Robben, 87. Rode)
  • Hannover - Leverkusen 1:3 (60. Gulselam - 56. Kiessling, 59. Son Hung-min, 71. Bellarabi)
  • Mohuč - Freiburg 2:2 (27. Díaz, 88. Bell - 30. Schmid, 58. Mehmedi)
  • Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:3 (5. Nordtveit - 54. Stendera, 57. Meier, 73. Inui)
  • Paderborn - Dortmund 2:2 (60. Rupp, 82. Saglik - 12. Aubameyang, 45.+1 Reus)
  • Schalke - Wolfsburg 3:2 (10. a 22. Choupo-Moting, 25. Fuchs - 37. Olič, 74. Bendtner)