9. února 2010 17:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Belaid se s Bohemkou nedohodnul, míří do Mladé Boleslavi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Radost Belaida. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Belaida. | foto: ČTK

PRAHA Tuniský fotbalista Tijani Belaid zřejmě z pražské Slavie odejde do Mladé Boleslavi, kde by měl do konce sezony hostovat. Dvaadvacetiletý záložník, kterému v zimní pauze nevyšly námluvy s francouzským Le Mans a španělskou Málagou, tak bude zřejmě dál pokračovat v české lize. Ve středu by se měl v Turecku připojit k mladoboleslavskému týmu na herním soustředění.

Belaidovo angažmá ve městě automobilů však ještě není hotovou věcí. "Máme o něj zájem, s hráčem i Slavií jsme předběžně na hostování domluveni, ale administrativně by všechno mělo být dotaženo až kolem 15. února, kdy se mužstvo vrací ze soustředění," řekl generální ředitel mladoboleslavského klubu Jaromír Šeterle.

Středočeši ještě prý jednají o tom, aby v létě získali opci na přestup a Belaid se případně mohl stát jejich kmenovým hráčem. Ve Slavii má Belaid zatím platnou smlouvu do roku 2012. Tuniský reprezentant se nyní připravuje individuálně poté, co s ním ve Slavii přestal počítat kouč Karel Jarolím, který měl výhrady k Belaidově tréninkové píli a morálce.

Belaid v sobotu se slávisty ani neodletěl na soustředění na Kanárské ostrovy, v zimě se marně pokoušel získat zahraniční angažmá a nakonec se nedohodl ani s vedením Bohemians 1905, které o něj také projevilo zájem. V Mladé Boleslavi by Belaid mohl rozšířit svoji bilanci 53 zápasů a 15 vstřelených branek v české nejvyšší soutěži.

ČTK
  • 0Diskuse

Dětská fantazie vs. realita dospělých: Máme děti ve fantazírování brzdit, nebo podporovat?
Dětská fantazie vs. realita dospělých: Máme děti ve fantazírování brzdit, nebo podporovat?

Bujná fantazie k dětem neodmyslitelně patří. Její používání znamená, že vývoj probíhá v pořádku. Kromě toho je důležitá pro rozvoj slovní zásoby a pro celkovou kreativitu. Jak tyto kvality u svých potomků podporovat? A je potřeba je někdy i usměrňovat?

Najdete na Lidovky.cz