Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich

jen za 89 Kč/měsíc

Belgie - Rumunsko 2:0, dlouhé čekání na pojistku, Lukaku opět slavil předčasně

Belgičané se radují z brzkého gólu v utkání s Rumunskem. foto: Reuters

Po dvou odehraných zápasech mají všechny týmy skupiny E mistrovství Evropy tři body. Jako poslední se do party přidala Belgie, která udolala 2:0 Rumuny. Vítězný gól dal už po 75 vteřinách Tielemans, ve druhé půli na něj navázal De Bruyne.
  20:49aktualizováno  23:00

Trefa belgického záložníka byla třetí nejrychlejší v historii Eura. Akci rozjel Lukaku, narazil si s Dokuem, a poté urostlý útočník ukázkově sklepl míč proti noze Tielemansovi, který ostrou pumelicí bleskově rozradostnil fanoušky v rudých dresech.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ti slavili podruhé v 64. minutě, De Bruyne parádní přihrávkou vyslal do úniku Lukakua. Smolař zápasu ze Slovenskem, kdy jeho trefy dvakrát vynuloval VAR, skóroval a začal s oslavami.

Záhy se musel znovu držet za hlavu, rozhodčí trefu odvolali kvůli ofsajdovému postavení.

Utkání nabídlo spoustu dalších šancí. Na straně Belgie se pokoušeli na Tielemanse navázat Lukebakio i Doku. Ve finální fázi buďto netrefili bránu, nebo proti nim vytasil skvělý zákrok brankář Nita.

Podívejte se, jak padl třetí nejrychlejší gól v historii Eura, jenž vstřelil belgický Youri Tielemans v utkání proti Rumunsku.

Podruhé kapituloval v 80. minutě. Casteelsův nákop propadl do běhu De Bruynemu, který ve skluzu trefil Belgii pojistku. Vzápětí pelášil na bránu Trossard, jeho přihrávku na malé vápno zastavila rumunská obrana. Lukaku se zkoušel prosadit z ostrého úhlu.

Favorit se po většinu zápasu snažil k dalším šancím dostávat kombinační hrou, zároveň nechtěl příliš otevírat obranu. Muži ve žlutých dresech několikrát ukázali, že z protiútoků můžou hrozit.

Na Casteelse postupoval sám Man, ale belgický gólman proti němu dokázal vystartovat. Činit se musel i proti nebezpečné hlavičce Dragustina, který mohl už v páté minutě vyrovnat.

Statistiky z utkání mezi Belgií a Rumunskem.

Kevin de Bruyne, hráč zápasu mezi Belgií a Rumunskem.

To se Rumunům do posledního hvizdu nepovedlo. Alibec sice Casteelse obstřelil, ale míč před brankovou čárou odkopl do bezpečí Castagne. Svěřenci kouče Tedesca tak odčinili úvodní zaváhání se Slovenskem.

Ve skupině E panuje nesmírně vyrovnaná situace, po třech bodech mají Belgičané, Rumuni, Slováci i Ukrajinci. Postup do osmifinále je otevřený pro všechny týmy.

Závěrečné třetí duely skupinové fáze tak slibují napínavou podívanou.