5. června 2018 13:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Berbr si mstí. Nové fotbalové vedení odvolalo úspěšného šéfa rozhodčích Listkiewicze

Michal Listkiewicz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Listkiewicz | foto: FAČR

PRAHA Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR v čele s polským předsedou Michalem Listkiewiczem po dvou letech skončila. Výkonný výbor FAČR ji na svém dnešním zasedání odvolal.

Listkiewicze jako nového šéfa komise rozhodčích prosadil bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta. Pětašedesátiletý někdejší sudí, který v minulosti také vedl polskou fotbalovou asociaci, ve funkci nahradil Dagmar Damkovou.

Výkonný výbor pověřil vedení FAČR, aby jednala s Ligovou fotbalovou asociací (LFA) o personálním obsazení nové komise rozhodčích. Podle spekulací médií by se novým šéfem sudích mohl stát bývalý trenér reprezentace či Sparty Jozef Chovanec.

FAČR a LFA mají tři pokusy, aby se shodly na jménu nového předsedy. Pokud se to nepovede, zvolí příštího šéfa komise rozhodčích výkonný výbor fotbalové asociace. Listkiewiczův nástupce by měl být znám na konci června.

Roman Berbr
Roman Berbr (uprostřed) nad vším dohlížel.

Listkiewicz už dříve prohlásil, že by chtěl pokračovat, protože cítil důvěru klubů i veřejnosti a byl spokojen s výkony českých rozhodčích. Byl však také připraven na variantu, že důvěru nedostane.

„Pokud se tak stane, odvezu si jen dobré vzpomínky. Líbí se mi český fotbal a budu ho navštěvovat i poté, co už tu nebudu. Tyhle dva roky byly jedny z nejlepších v mém životě,“ řekl novinářům na květnovém semináři rozhodčích v Praze.

ČTK

Online reportáž | FOTBAL

FC Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus
0:0
59
Sporný okamžik. Guilherme ztratil v obraně hostí míč, po němž vystartoval Krmenčík a přes nohu obránce upadl. Faul se nepíská.
58
Plzeň zahrávala roh, ale kopla ho nakrátko, Hrošovský s Čermákem si moc nerozuměli a vyrobili ztrátu.
57
Střídání Olympiakos Pireus: ze hřiště odešel Mathieu Valbuena, nahradil ho Mady Camara