Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berbr: Sudí v Příbrami chyboval, otočil faul proti Brnu a nastavit měl mnohem víc

Sport

  10:30
PRAHA - Podle místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra byla největší chybou barážových utkání absence videorozhodčího.

KOMENTÁŘ: Sudí se všem vysmáli v přímém přenosu. V lize svými chybami udrželi Příbram i Karvinou

Jihlava a Brno, které v baráži neuspěly a místo nich se v první lize udržely Karviná a Příbram, se verdikty sudích cítily poškozeny. 

Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda uvedl, že VAR z technického důvodu nemohl do baráže zasáhnout.

„Technicky nebylo možné zajistit nasazení VAR na všechna čtyři utkání baráže, a to mimo jiné z důvodu nutného schválení druholigových stadionů od IFAB (Mezinárodní pravidlové komise) nebo dostatečně kvalitního TV přenosu,“ řekl Svoboda pro pořad České televize Dohráno plus.

Rozhodčí zápasu Petr Ardeleánu

„Z těchto důvodů Ligový výbor LFA s dostatečným předstihem rozhodl a veřejně oznámil, že videorozhodčí na barážová utkání nebude nasazen,“ dodal.

Berbr utkání Jihlava - Karviná neviděl, vyjádřil se k odvetě Příbram - Brno. 

„Složitá situace, samozřejmě jak pro hráče, tak pro rozhodčí. Co se týká baráže, je to to nejsložitější utkání. Je nutné si popsat chyby, které udělal.“

„Na tom není nic složitého. Měl prodloužit utkání, na konci utkání otočil faul a jestli tam byl nějaký ofsajd nebo neofsajd, nedokážu posoudit,“ uvedl Berbr v ČT.

„Je mi s podivem, protože jsem na to upozorňoval na výkonném výboru, aby si liga dala na baráž VAR. To byla největší chyba, kterou liga udělala, protože to je utkání, které je o život. Tam by měl být. A ne ve skupině, kde se o nic nehraje,“ prohlásil Berbr.

Roman Berbr při rozhovoru s Miroslavem Libou.
Česká republika vs. Německo, kvalifikace o MS 2018: zleva Sobotka, Pelta,Berbr,...

„Vůbec do toho nechci mluvit, protože je to mimo mé rozlišovací schopnosti. Je to věc, kterou řídí Ligový výbor a musí si to vyřešit sám. Znovu zopakuji, baráž je nejsložitější utkání v roce pro oba mančafty i pro rozhodčí a tam VAR měl být,“ řekl Berbr.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!