Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Berbr zvažuje kandidaturu. Návrh Slavie na úřednickou vládu označil za mimozemskou

Druhý místopředseda FAČR za Čechy Roman Berbr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhý místopředseda FAČR za Čechy Roman Berbr. | foto: ČTK

PRAHA Druhý místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr připustil, že zvažuje kandidaturu na šéfa FAČR, zároveň se ale hledá i jiná varianta. Na valné hromadě 2. června v Praze měl post obhajovat předseda asociace a dosud jediný oficiální kandidát Miroslav Pelta, který je ale kvůli kauze s možným zneužitím dotací ministerstva školství na sport ve vazbě.

Berbr předpokládá, že do páteční uzávěrky přihlášek přibudou ještě další kandidáti. „Kandidátky na mě jako na předsedu na asociaci leží. Otázkou je, zda je podepíšu. Hledáme i jinou variantu,“ řekl na tiskové konferenci po mimořádném zasedání výkonného výboru Berbr.

Na otázku, zda si umí představit kandidaturu vazebně stíhaného Pelty, odpověděl: „V tomto momentu je to pro mě složité. Myslím, že budou ještě jiní kandidáti, když bude (Pelta) ve vazbě.“ Až přímo na valné hromadě se rozhodne, zda bude volební, nebo ne.

„Budeme dodržovat stanovy, které máme. Budeme volit, budou-li kandidáti. V případě, že nebude zvolen předseda, nebude volen výkonný výbor, ale budou volby v dalších komisích. Myslím, že valná hromada proběhne úplně v pořádku,“ uvedl Berbr.

Návrh ligového lídra Slavie, aby se krize řešila vytvořením fotbalové „úřednické vlády“ složené z osobností, jakými jsou bývalý spoluvlastník Slavie Jiří Šimáně či někdejší reprezentanti Zdeněk Grygera a Pavel Kuka, označil Berbr za nesmysl. Upozornil, že ligu řídí Ligová fotbalová asociace a ne FAČR.

„Liga se před rokem rozhodla, že půjde samostatnou cestou. Dnes jsou samostatní. Aby tomu lidé rozuměli, je to jiná firma, než jsme my. Návrhy o úřednické vládě jsou zcela mimozemské,“ poznamenal Berbr.

Vedle Pelty je v kauze obviněna i FAČR jako právnická osoba. „Je to opravdu novinka, zákon, který netrvá dlouho, čtyři pět let. V současné době nenahlížíme do spisu, nemáme úplně přesně informace, které k tomu vedou. Obvinění jsme museli dostat, protože nás zastupoval předseda, vychází to z toho nového právního zákona,“ uvedl Berbr.

„FAČR si není vědoma, že by něco provedla. Uděláme brutální obhajobu. Najali jsme tři právní kanceláře, jednu v Ústí nad Labem, jednu v České Lípě a jednu v Praze. Po nahlédnutí do spisu začneme pracovat. V tento moment to bereme jako jednostranný názor represivní složky. My máme opačný názor a začneme se bránit,“ dodal.

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Testování s Nutrilonem: Vyzkoušejte 5 druhů obilno-mléčných kaší, které si vaše děťátko zamiluje
Testování s Nutrilonem: Vyzkoušejte 5 druhů obilno-mléčných kaší, které si vaše děťátko zamiluje

Kaše Nutrilon Pronutra® jsou unikátní svým obsahem směsi prebiotik GOS/FOS. Díky kvalitním obilovinám jsou navíc přirozeným zdrojem energie,...