29. listopadu 2008 18:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Berger třemi góly zničil Kladno

Radost po prvním gólu Bergera.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost po prvním gólu Bergera. | foto: ČTK

PRAHA Sparta přeci jen bude přezimovat v mnohem lepší náladě, než se čekalo. V dnešním zápase proti Kladnu zejména díky hattricku kapitána Bergera jasně kralovala a získala cenné tři body.

V úvodu zápasu to ale na pětibrankovou selanku nevypadalo. Domácí na Letné hráli nervózně a aktivněji s v útoku počínali hosté z Kladna. První střela na branku ale znamenala gól, do vedení poslal Spartu pohotovou ránou Berger. Pět minut po nástupu do druhé půle přidal druhý gól a Kladno se sesypalo. Z vyrovnané partie se stala jednoznačná záležitost a sparťané nasázeli soupeři další tři góly.

Sparta je po výhře čtvrtá.

Jednoznačný průběh a podobně jednoznačný výsledek mělo i utkání v Plzni. Nebezpečná Olomouc zde zklamala na všech frontách a po zásluze si odváží čtyřbrankový příděl.

Mladá Boleslav chtěla na půdě nejhoršího týmu ligy získat tři body, ale rozhodně to neměla jednoduché. Hosté přijeli do Zlína bez potrestaných opor Rajnocha a Procházky. V prvním poločase se toho mnoho nestalo a favorit začínal mít obavy, že nechá bod domácím. Po nástupu do druhé části zápasu se ale trefil Papadopulos, a přinesl tak zklidnění na kopačky hostů. V závěru přidal druhý gól ještě Řezníček.

Brno nevyužilo v Liberci 75 minut trvající přesilovku po brzkém vyloučení domácího Andreje Keriče a z mrazivého severu Čech si vezou jen bod za remízu 0:0. Slovan se před zimní přestávkou rozloučil s vlastními fanoušky obětavým výkonem a udržel si letošní domácí neporazitelnost.

Mrazivé počasí se výrazně podepsalo na dnešní tristní návštěvnosti. Nejvíce diváků napočítali na Spartě: 5435.

Výsledek:
Slovan Liberec - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Moudrý. ŽK: Frejlach, Smetana - Lejsal, Švejnoha, Střeštík, Mareček. ČK: 15. Kerič (Liberec). Diváci: 2500.

Sparta Praha - SK Kladno 5:0 (1:0)
Branky: 26., 60. a 90+1. Berger, 52. Wilfried, 62. Kulič. Rozhodčí: R.  Hrubeš - Kordula, Peřina. ŽK: Krob - Bartoš, Šisler. Diváci: 5435.

FC Tescoma Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Branky: 54. Papadopulos, 84. Řezníček. Rozhodčí: Kocourek - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Zbožínek - Mendy, Pecka. Diváci: 2458.

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc (1:0)
Branky: 32. Rezek, 50. Trapp, 54. Petržela, 76. Kolář. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň. ŽK: Rada, Petržela - Kaščák, Ordoš. Diváci: 2538.