Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bez nápadů a energie. Češi ovládli celé hřiště, píšou v Itálii

Sport

  10:27
ŘÍM - Páteční bezbranková remíza s českými fotbalista v utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa byla pro Itálii vzhledem k nevýraznému výkonu ještě dobrým výsledkem, bezpodmínečnou pochvalu si zaslouží jen brankář Gianluigi Buffon. Tak dnes zhodnotil pražské utkání italský tisk. Komentátoři uznali, že Češi byli vítězství blíž a konstatovali, že Italové se budou muset výrazně zlepšit, pokud si na nadcházejícím Poháru FIFA nechtějí udělat ostudu.

Buffon zasahuje. foto: MAFRA - Michal Šula

Výkon Italů zachránilo jen to, že nakonec získali bod, zhodnotil lapidárně deník Gazzetta dello Sport. "Modří neoslnili, ale bod je dobrý," napsal shodně v titulku deník La Repubblica. Bezbrankový výsledek podle něj zachránily jen Buffonovy zákroky, z nichž některé byly na hranici zázraku.

"Byla to typická Itálie na konci sezony. Hrála v pomalém tempu a ani se nepokoušela zrychlit," připustila La Repubblica. Pomalý začátek a rozpačitou hru vyčítá italskému týmu i milánský deník Libero.

ČTĚTE TAKÉ

"Češi měli v porovnání s Itálií evidentně lepší fyzickou kondici, ovládli celé hřiště," napsaly římské noviny Il Tempo. "Národní tým byl nevýrazný, nedokázal tvořit hru, měl málo nápadů a ještě méně energie. Pirlo byl neobvykle nepřesný, Montolivo nebyl schopen najít správné místo. Balotelli se musel stáhnout téměř do středu hřiště, aby zpracoval skoro nehratelné míče," uvedl jejich komentátor.

"V Praze to byl špatný zápas, matný výkon modrých. Branku soupeře téměř neohrozili, zato rozhodný Buffon musel tu svou zachraňovat nejméně třikrát," uvedl Corriere dello Sport. Vyloučený Mario Balotelli se podle něj stal "záporným hrdinou", pro kterého byl zápas s Čechy nad jeho možnosti.

"Itálie byla v Praze maličká," uzavřel list Il Messagero. Výsledek je sice nakonec dobrý vzhledem k tomu, že Itálie vede tabulku skupiny B, ale modří podle něj zklamali.

lep ura

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...