Richard Lásik (vlevo) z Ostravy a Michal Ordoš z Olomouce.

Richard Lásik (vlevo) z Ostravy a Michal Ordoš z Olomouce. | foto: ČTK

Beznaděj se prohlubuje. Ostrava dostala od Olomouce šest gólů

•   22:36
OLOMOUC - Fotbalisté Olomouce rozdrtili v předehrávce 23. ligového kola v souboji dvou nejhorších týmů tabulky Ostravu 6:2. Ještě v 67. minutě byl stav 2:2, ale poté dali Hanáci čtyři góly. Vítěznou trefu si připsal z penalty Jakub Plšek, hvězdou zápasu se stal domácí lídr Michal Ordoš, který zaznamenal jednu branku a tři asistence. Sigma se po své nejvyšší výhře v ligové sezoně přiblížila na tři body ke čtrnácté Jihlavě a oživila šance na záchranu. Baník je dál beznadějně poslední.

Na Andrově stadionu se zpočátku hrál fotbal pouze mezi šestnáctkami, v 29. minutě se ale Baník, podporovaný plným sektorem fanoušků, dočkal vedení. Holzer si narazil s Hrubým a sám před brankářem Buchtou nezaváhal.

Olomouc - Ostrava 6:2

Branky: 31. Ordoš, 39. Ševčík, 68. Plšek z pen., 75. Navrátil, 82. Petr, 90.+1 Malec - 29. Holzer, 61. vlastní Ševčík. Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Šindelář - Sukup, Lásik, Červenka, Lučič. Diváci: 5317.

Sestavy: Olomouc: Buchta - Hála, Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil (79. Houska), Plšek, Ordoš, Ševčík, Petr (83. Zahradníček) - Chorý (70. Malec). Trenér: Jílek.

Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Vraštil, Lučič - Mondek (72. J. Šašinka), Lásik (66. Mešaninov), Hrubý, Holzer, Granečný (46. Červenka) - De Azevedo. Trenér: Petržela.

Sigma ale za dvě minuty odpověděla. Gólman Ostravy Chmiel vyběhl, míč odvrátil jen k Ordošovi a ten jej brilantním technickým obloučkem z dálky poslal do opuštěné branky. Ve 39. minutě už Olomouc vedla. Ordoš vybojoval míč ve středu pole, jemnou přihrávkou poslal do šance Ševčíka a ten se mohl radovat z první ligové trefy v kariéře.

Baník mohl hned zkraje druhé půle srovnat, když Holzer po Radakovičově chybě pálil do tyče. V 62. minutě se už hosté prosadili. Do přihrávky od Hrubého vložil kopačku Ševčík, balon naprosto změnil směr a překvapivě zapadl k tyči.

Slezané ale udrželi remízu jen chvíli. V 67. minutě zůstal Radakovič za obranou hostů, vracející se Červenka ho stáhl k zemi a Plšek s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Za sedm minut domácí náskok pojistili. Výborně hrající Ordoš našel přesnou kolmicí Navrátila a ten podél Chmiela zvýšil.

Hosté se sesypali a dostali ještě dva góly. Mimořádně povedený večer korunoval Ordoš, který třetí asistencí posunul míč na Petra a ten v pádu překonal Chmiela. Ordoš pak mohl ke svému produktivnímu večeru přidat ještě další branku, jeho střelu však vyrazil ostravský gólman nad břevno.

Už v nastavení přidal po rohovém kopu hlavou šestou trefu Sigmy střídající Malec. Hanáci prožili nejproduktivnější večer v sezoně, až do dnešního zápasu totiž měli s pouhými 17 brankami nejhorší ofenzivu ligy.