3. srpna 2016 7:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bičík burcuje sparťany: Musíme si vzpomenout na své jarní venkovní výkony

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
David Bičík byl na jaře sparťanskou oporou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Bičík byl na jaře sparťanskou oporou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA/BUKUREŠŤ Fotbalisté Sparty odcestovali k odvetě 3. předkola Ligy mistrů do Bukurešti s málo příznivou remízou 1:1 z úvodního domácího duelu, brankář David Bičík ale věří, že pokud navážou na venkovní výkony z jarní části Evropské ligy, nemusejí mít proti Steauae obavy. Letenští podle něj potřebují hlavně zlepšit druhé poločasy, které jim na startu sezony zatím nejdou.

„Tím, že Steaua hraje doma, tak jejich procentuální šance jsou asi vyšší. Ale kdybychom navázali na to, co se nám povedlo na jaře, kdy jsme hráli venkovní zápasy v pohárech velmi dobře, tak bych se o to nebál,“ řekl před odletem do Rumunska novinářům Bičík.

Letenští na jaře v Evropské lize dokázali zvítězit na hřišti Krasnodaru i Lazia Řím 3:0. „Ideální by to bylo jako na Laziu. Kdybychom dali do 20. minuty dva góly, bylo by to super. Ale se Slováckem jsme teď po půli taky vedli 2:0 a málem jsme to ztratili. Nesmíme se tím nechat ukolébat, kdyby se nám tohle povedlo,“ upozornil Bičík.

Právě nepovedené druhé poločasy zatím Spartu trápí na startu sezony. I s Bukureští doma vedla 1:0, ale po změně stran inkasovala. „Chceme navázat na ten konec prvního poločasu a chceme tak odehrát celý zápas. Víme, že musíme změnit druhé poločasy, které nám nejdou. Na jaře jsme dostávali góly na začátku, teď nám nejdou druhé poločasy. Musíme odehrát celý zápas dobře, ne jen půli,“ nabádal Bičík.

Sní o premiérovém startu v základní skupině Ligy mistrů. K tomu Sparta potřebuje vedle Steauay vyřadit ještě dalšího soupeře. „Samozřejmě bych si rád Ligu mistrů zachytal. Zažil jsem to v pozici dvojky za Jardou Blažkem před 12 lety a pro mě to byl na lavičce tehdy v nějakých 24 letech úžasný zážitek. Chtěl bych to zažít z pozice hráče,“ přál si Bičík.

Postup přes Steauau by dal Spartě jistotu účasti minimálně v základní skupině Evropské ligy. „Všichni vnímáme důležitost toho zápasu. Všichni se chceme do té Ligy mistrů podívat a uděláme pro to vše. A kdybychom postoupili, budeme mít aspoň jistotu pohárů, tak ten tlak potom bude nižší,“ dodal.

Podle Ščasného nesmí sparťané získat dojem, že jsou k ničemu

Podle trenéra Zdeňka Ščasného je před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů na hřišti Steauay Bukurešť potřeba, aby si fotbalisté Sparty věřili a nezískali dojem, že jsou k ničemu.

Zároveň podle něj musejí oproti úvodním dvěma soutěžním zápasům sezony zlepšit výkon v druhé půli a odehrát dobře a konstantně celých 90 minut. Letenští odcestovali do Rumunska s remízou 1:1 z prvního duelu.

"Z různých důvodů ty výkony nebyly úplně optimální a konstantní po celých 90 minut. Teď je důležité, aby mužstvo věřilo tomu, že jsme dobří a silní. Aby hráči nepropadli tomu, co častokrát čtou, a nezjistili, že jsme najednou tady všichni k ničemu," řekl před odletem do Rumunska novinářům Ščasný.

"Byť ty výkony nebyly optimální, v těch dvou zápasech jsme neprohráli. Je podstatné, aby si hráči začali věřit a našli správný rytmus. Doufám, že tento zápas je pro to dobrý," dodal.

Letenští v úvodním utkání po povedeném prvním poločase vedli 1:0, po změně stran ale přenechali iniciativu soupeři. Také v lize o víkendu proti Slovácku měli v přestávce náskok 2:0 a nakonec s vypětím sil zvítězili 3:2.

"První zápas nebyl z našeho pohledu úplně optimální, hlavně ta druhá půle. Tam jsme jim dovolili hrát líp, než jsem si představoval, že bychom je měli nechat hrát. Chceme náš výkon zlepšit. První zápas jsme nezvládli výsledkově, jak jsme chtěli, a pokud chceme postoupit, musíme zahrát líp," uvedl Ščasný.

Příliš se nezabývá tím, že Sparta proti Bukurešti hraje vedle postupu také o jistotu minimálně 150 milionů korun. "Že se hraje o hodně peněz, to já nevnímám, to si neuvědomuji. Takhle nemůžu přistupovat k zápasu. Chci být úspěšný, chci hrát dobře. Ale tlak vnímám pořád stejně, moc si to nepřipouštím. To bych se zbláznil. Je to jen větší napětí," mínil Ščasný.

Váhá, zda nepostavit uzdraveného záložníka Lukáše Váchu. "Je už zpátky v mužstvu. Chtěl jsem ho dát do zápasu, už trénuje dlouho. Trošku riziko to je, ale zcela upřímně říkám, že zvažujeme, jestli do něj nepůjdeme," prohlásil Ščasný.

ČTK
  • 1Diskuse
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.