Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bílek bránil Baroše: Stále je pro mě nejlepší

Michal Bílek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Bílek. | foto: ČTK

PRAHA Za porážku s mistry světa na Letné mu diváci odmítli zatleskat. Po rozpačitém výkonu proti fotbalistům Španělska trenérovi reprezentace Michalu Bílkovi poslali jasnější vzkaz: "Bílek ven!"

Jak se vám to poslouchalo?
Za rok a půl, co jsem ve funkci, není ojedinělé, že si lidé přejí, abych odešel. Není to příjemné, ale nedá se nic dělat.

Předvedli vaši hráči důstojný výkon?
Co na to mám říct? Nelze tvrdit, že by mě hráči zklamali tím, že by se nesnažili a neodvedli svou práci. Potkali jsme prostě kvalitnějšího soupeře.

Česko - Španělsko (Baroš).

Proč vám chybělo více odvahy?
Věděli jsme, že střed španělské sestavy je velmi silný. Bohužel jsme hned v úvodu udělali chybu a soupeřům nabídli prostor pro kolmou přihrávku, po níž padl první gól. Z naší strany se naskytlo několik akcí, které jsme však nedotáhli do zakončení.

Diváci nekritizovali jen vás, ale i Milana Baroše. Berete ho stále jako útočníka číslo jedna?
Z těch tří, co tu máme, je na tom nejlépe. Pořád je to hráč, na kterého hodně sázím. Nejen on, ale všichni ostatní to měli proti Španělsku strašně těžké. Nepřestanu s ním počítat kvůli tomu, že se zrovna v tomto utkání neprosadil. Nemůžu také souhlasit s tím, jak na něj lidé řvali. Milan Baroš není hráč, který by si takovou reakci zasloužil.

Nebojíte se, že tento výsledek poznamená pohodu v týmu?
Z toho strach nemám. Pro nás se nic nemění, i když jsme si přáli, aby utkání se Španěly dopadlo jinak. Všichni hráči ale dopředu věděli, že v Litvě budeme muset stejně muset vyhrát.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...