10. května 2008 19:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bílek ve Spartě končí

Na Lavičce bude Bílek už jen dvakrát.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Lavičce bude Bílek už jen dvakrát. | foto: Lidovky.cz

PRAHA "Zkolabovali jsme v době, kdy nám Slavia dala šanci získat titul. Mužstvo zklamalo a já nesu zodpovědnost za výsledky, takže po sezoně ve Spartě skončím," pronesl kouč Sparty po dnešní prohře s Baníkem Ostrava.

Michal Bílek skončil svou úvodní větu pozápasové tiskové konference a v místnosti to zahučelo jako v úle. Nikdo v té chvíli už nijak zvlášť neřešil otázku právě skončeného zápasu, ale otázky padaly hlavně tímto směrem. "To rozhodnutí jsem udělal hned teď po zápase," přiznal svou impulzivnost sparťanský lodivod. Ani případná obhajoba Poháru ČMFS na tom nemůže nic změnit.  "Hned po zápase jsem oznámil šéfovi klubu panu Křetínskému i hráčům v kabině, že po skončení sezony končím. Na tom nezmění nic zbývající dva zápasy, moje rozhodnutí je konečné," řekl tlumeně Bílek.

I hráčům se moc mluvit nechtělo. "Rozhodnutí trenéra nám vadí a mrzí nás," řekl za všechny kapitán Sivok.

Bílek je ve Spartě druhou sezonu, z té minulé si odnesl double. Výhru v lize i poháru. Letošní rok je spíše velkým zklamáním. Tým nezvládl předkolo Ligy mistrů, v Poháru UEFA hrál bídně. Nyní přišel zřejmě i o ligový titul.

Okamžitě se začalo spekulovat, kdo se stane od léta Bílkovým nástupcem. Do Sparty by se mohl vrátit například František Straka, který sice odešel v roce 2004 ve zlém, ale s vedením už údajně vychází bez potíží. Možný je také návrat Jozefa Chovance, který nyní působí v roli sparťanského prezidenta. Nechme se překvapit.

Lidovky.cz