8. října 2011 12:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bílkův tým nemá duši, píší španělská média

Česko - Španělsko (Rosický a Baroš). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Španělsko (Rosický a Baroš). | foto: ČTK

MADRID Španělská média jsou po pátečním kvalifikačním zápase v Praze většinou překvapená, jak lehkou úlohu měli mistři světa na české půdě, kde v dosavadních šesti vystoupeních marně čekali na vítězství. Svěřence Vicenta del Bosqueho chválí za to, že v druhé kvalifikaci po sobě míří za plným bodovým ziskem.

"Španělsko vykoupalo domácí ve fotbale," zní titulek madridského sportovního deníku Marca, podle něhož hráči Michala Bílka překvapivě nedokázali soupeři vůbec vzdorovat. "Češi se omezili na jednu příležitost Baroše, kterou uhasil Sergio Ramos. Po přestávce měli díky Jiráčkovi první opravdovou šanci, ale u toho zůstalo. Zápas se pak vrátil do kolejí prvního poločasu, kdy měli Španělé jasnou převahu," píše.

Deník Marca vypočítává, jaké byly hlavní chyby Čechů. "Španělskému týmu jako kdyby věnovali míč. Proti týmu, který z držení balonu žije, to je zásadní chyba. Pokud vezmeme v úvahu, že domácí pořád bojují o baráž, nebylo v jejich hře navíc znát příliš zápalu," diví se a výkon týmu kapitána Tomáše Rosického označuje za bezkrevný.

O DUELU SE ŠPANĚLSKEM ČTĚTE VÍCE

Souhlasí i El País. "Michal Bílek zaplnil střed hřiště hráči, kteří měli krást míče, ale nevyšlo mu to, jeho fotbalisté míč ani neviděli. Španělé si přihrávali z jedné a s výhrou z Prahy mají na kontě už 21 kvalifikačních vítězství v řadě. V soutěžních zápasech neprohráli od úvodního zápasu na světovém šampionátu v JAR se Švýcarskem," vypočítává úspěchy výběru "La Roja". Deník El Mundo výkon hostů označuje za "další tanec červené markýzy". "V Praze se ani nemusela moc zabývat pohledem na skóre, ale tančila valčík. Nikomu by asi nedošlo, že Češi hrají o baráž, protože se nepokusili téměř o nic. Na stadionu na Letné, kde zněl chvílemi pískot, se zdálo, že tým Michala Bílka nemá duši."

Anketa

Která pozice je největším problémem českého reprezentačního týmu?

Trenér, realizační tým 3184
Brankář 76
Obrana 89
Záloha 115
Útok 770

Deník AS chválí většinu hráčů, kteří Španělsku zajistili vůbec první výhru na českém území. Kritizuje jen útočníka Fernanda Torrese, jemuž se příliš nedaří v Chelsea ani reprezentaci. "Španělsko si žije svůj věčný sen, který je noční můrou pro ostatní. Jen padlý anděl Torres se nerehabilitoval, ve světě přihrávek nakrátko si jen těžko hledá svoje místo. Hrál podobně ukvapeně jako Bílkovi hráči, Villa po svém příchodu na hřiště do hry víc zapadl."

Česko - Španělsko.

Španělé český tým na Letné rozebrali

El País si všímá situace ve skupině I a španělský tým označuje jako jejího účastníka, ale zároveň i soudce. "Španělé odehráli přesně to, co požadoval kapitán Casillas. S elegancí a naprostou profesionalitou šli za výhrou, i když už mají postup jistý," píše. "Osud Čechů je teď doslova v rukou Del Bosqueho. V posledním zápase v úterý v Alicante mohou Španělé nejen zakončit další kvalifikaci bez ztráty bodu, ale i promluvit do obsazení baráže," připomíná Marca.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.