Bitva Viktorií dopadla lépe pro Plzeň

19:17
PLZEŇ - Úvodní gól nového ročníku první fotbalové ligy dnes vstřelil plzeňský kapitán Pavel Horváth. Jeho tým v úvodním duelu prvního kola zvítězil nad Žižkovem 3:2.

Pavel Horváth pózuje se svým novým dresem foto: ČTK

Ligová premiéra přitáhla do Štruncových sadů velmi slušnou návštěvu a sedm tisícovek diváků bylo zvědavých hlavně na to, jak nový kouč Jaroslav Šilhavý zapracoval do výrazně pozměněné základní sestavy šest letních posil. A Plzeňané v ochozech museli být nadšení při pohledu na to, jak domácí Viktoria v úvodu jasně přehrává svoji pražskou jmenovkyni.

Domácí položili základ ke tříbodovému zisku v prvním poločase, kdy Horváth z penalty vstřelil první gól sezony a Limberský, další posila ze Sparty, přidal druhý. Hosté ve druhém poločase zdramatizovali duel díky Vozábalovi, ale pět minut před koncem pohřbil žižkovské naděje vlastním gólem ligový debutant Hušbauer. Ve druhé minutě nastavení pak už hosty nespasil ani gól Makedonce Naumova.

Výsledek:
FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 3:2 (2:0)
Branky: 26. z pen. Horváth, 35. Limberský, 85. Hušbauer vlastní - 62. Vozábal, 90+2. Naumov. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Urban. ŽK: Rada - Šťastný. Diváci: 7128.