Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena 0 °C zataženo Předplatné LN
27. května 2015 21:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Blatter chválí práci vyšetřovatelů: Snad očistíme fotbal od negativních jevů

Prezident FIFA Sepp Blatter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident FIFA Sepp Blatter | foto: Reuters

CURYCH Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter v prvním vyjádření po vypuknutí korupčního skandálu řekl, že vyšetřování amerických a švýcarských úřadů vítá. Jeho organizace je prý připravena na případu spolupracovat. Kauza podle něj ještě posílí opatření, která FIFA už zavedla s cílem ukončit ve fotbalovém dění nekalé praktiky.

„Pro fotbal, fanoušky i FIFA je to složité období. Musí ale jasně zaznít, že vyšetřování švýcarských a amerických úřadů vítáme. Pro takové počínání jednotlivců není ve fotbale místo,“ uvedl Blatter v prohlášení.

Šéf světového fotbalu se nijak nevyjádřil k páteční volbě předsedy FIFA, kde má usilovat o znovuzvolení. Evropská fotbalová unie UEFA už vyzvala k odložení kongresu. 

Ještě předtím v průběhu hektického dne FIFA prostřednictvím mluvčího oznámila, že kongres i volba předsedy se uskuteční podle plánu, protože s nynějším vyšetřováním přímo nesouvisí.

Švýcarští vyšetřovatelé ve středu ráno v Curychu na žádost americké strany zadrželi sedm funkcionářů FIFA kvůli údajnému dlouholetému soustavnému korupčnímu jednání. 

Obviněno je celkem 14 lidí. Jedenáct funkcionářů včetně místopředsedů Jeffreyho Webba a Eugenia Figuereda FIFA suspendovala ze všech fotbalových aktivit.

Osm z devíti obviněných funkcionářů. Horní řada zleva: Jose Maria Marin...
Mezinárodní fotbalovou federací zmítá korupční skandál.

„Sankce etické komise jsou na podobné úrovni jako kroky, které FIFA už léta činila, aby zastavila lidi, kteří porušují etický kodex,“ uvedl Blatter.

 „FIFA bude s úřady dál spolupracovat a také uvnitř organizace usilovně konat, aby získala zpět důvěru a očistila fotbal od všech negativních jevů,“ prohlásil Blatter.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!