30. června 2015 20:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Blatter odmítl předat trofej mistryním světa. Bojí se zadržení v Kanadě?

Děkuji za vaše hlasy. Sepp Blatter krátce poté, co byl zvolen šéfem FIFA pro... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děkuji za vaše hlasy. Sepp Blatter krátce poté, co byl zvolen šéfem FIFA pro... | foto: Reuters

Sepp Blatter se nezúčastní finále ženského mistrovství světa, které se uskuteční 5. července ve Vancouveru. O rozhodnutí stále ještě šéfa FIFA, který však po svém znovuzvolení do čela organizace v návaznosti na největší korupční skandál ve fotbalové historii dal svou funkci k dispozici, informoval podle agentury Reuters jeho právník.

Blatterův právník Richard Cullen zároveň odmítl prozradit, z jakého důvodu se Blatter organizátorům omluvil.

Na konci května bylo několik členů vedení FIFA obviněno americkými vyšetřovateli z korupce a několik z nich bylo ve Švýcarsku zadrženo. Blatter zůstal narozdíl o jeho blízkých spolupracovníků na svobodě a pár dní poté úspěšně obhájil svůj post v čele světového fotbalu.

Sepp Blatter se fotí s návštěvníky ceremoniálu při otevření nového muzea FIFA v...
PADOUCH A STRÁŽCE ZÁKONA. Fanoušci v převlecích za Seppa Blattera a Homera...

Následně ovšem sdělil, že na mimořádném sjezdu dá svůj mandát k dispozici. Pak se objevily informace, že se i o Blattera zajímá FBI a vyšetřovatelé. Zda je právě strach z možného zadržení důvodem jeho neúčasti vyvrcholení šampionátu na americkém kontinentu není jisté.

V Kanadě tomu bude poprvé, kdy Blatter trofej vítězkám ženského turnaje nepředá. Mistrovství světa se koná každé čtyři roky od roku 1998, kdy byl Blatter poprvé zvolen šéfem FIFA.

mjkMartin Křížek

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.