11. června 2008 10:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Blažek zpátky do Sparty

Jaromír Blažek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Blažek | foto: ČTK

PRAHA Další zkušenou posilou fotbalistů Sparty Praha by se Patriku Bergrovi mohl stát podle některých médií reprezentační brankář Jaromír Blažek.

Pětatřicetiletý gólman před rokem z Letné odešel na své první zahraniční angažmá do Norimberku, s kterým sestoupil do druhé německé ligy. Gólman o zájmu svého bývalého zaměstnavatele nic neví. "Vůbec jsem o tom neslyšel," řekl Blažek před dnešním podvečerním tréninkem národního mužstva na evropském šampionátu, kde kryje záda Petru Čechovi. Dříve se nechal slyšet, že nemá v úmyslu Německo opustit.

Ve Spartě působil s krátkou přestávkou od roku 2000. V Norimberku se Blažek v závěru sezony dostal do války s fanoušky a trenér jej několik zápasů nechal sedět na lavičce. Na konci soutěže byl navíc zraněný. Po Blažkově odchodu chytal ve Spartě zkušený Tomáš Poštulka a později mladý Tomáš Grigar, jednou dostal příležitost i Matúš Kozáčik, ale ani jeden z nich nedokázal dlouholetou oporu nahradit.

 S příchodem kouče Vítězslava Lavičky zkoušeli Letenští získat z ruského Vladivostoku Marka Čecha, kterého měl Lavička v libereckém týmu při zisku mistrovského titulu v roce 2006. Kluby se ale nedohodly. Neúspěšně také dopadla snaha získat plzeňského Michala Daňka, jenž prodloužil své hostování v anglickém klubu West Bromwich Albion.

Pokud by se Spartě podařilo získat posilu do branky, zřejmě by uvolnila Poštulku, o kterého má zájem Plzeň. Spekuluje se o tom, že na Letnou by mohl přijít Miroslav Miller z Mladé Boleslavi, která však zájem pražského klubu nepotvrdila.

ČTK