Manchester United slaví branku do sítě Southamptonu. foto: Reuters

Aktualizováno
Londýn - Fotbalisté Manchesteru United ve 22. kole anglické ligy doma deklasovali oslabený Southampton 9:0, vyrovnali své nejvyšší vítězství v historii Premier League a bodově dotáhli vedoucího městského rivala City. Lídři tabulky mají dva zápasy k dobru. Arsenal bez dvou vyloučených hráčů prohrál na stadionu Wolverhamptonu 1:2. Londýnský celek nebodoval poprvé po sedmi zápasech a je na desátém místě.
  21:22aktualizováno  23:57

Southampton na stadionu Old Trafford od začátku tahal za kratší konec a už ve druhé minutě dostal červenou kartu Alexandre Jankewitz. United v úvodním poločase v přesilovce nastříleli čtyři góly. Trefili se Aaron Wan-Bissaka, Marcus Rashford, Edinson Cavani a do vlastní branky zamířil Jan Bednarek.

United dominovali i po změně stran a debakl zvýraznili dalšími góly střídající Anthony Martial, Scott McTominay a Bruno Fernandes z penalty, před níž byl vyloučen také Bednarek. Poté ještě druhou trefu zaznamenal Martial a v nastavení uzavřel skóre další náhradník Daniel James.

Druhým vyloučeným hráčem Arsenalu byl brankář Bernd Leno.

Manchesterský tým zvítězil po dvou kolech, výsledkem 9:0 už předloni zostudil Leicester a v roce 1995 Ipswich. Southampton prohrál počtvrté v řadě a je dvanáctý, v minulé sezoně „Svatí“ utrpěli devítibrankový debakl s Leicesterem.

✅ březen 1995 - Manchester United 9:0 Ipswich
✅ říjen 2019 - Southampton 0:9 Leicester
✅ únor 2021 - Manchester United 9:0 Southampton

Rekord Premier League vyrovnán! #premierleague #record #manutd

2. února 2021 v 23:43, příspěvek archivován: 2. února 2021 v 23:58

Arsenal ve Wolverhamptonu začal dobře. Bukayo Saka už v první minutě trefil tyčku, poté jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Po půlhodině hry hosty přece jenom poslal do vedení Nicolas Pépé.

Problémy „Kanonýrů“ odstartoval v nastaveném čase první půle David Luiz, který v šestnáctce fauloval unikajícího Williana Josého a byl vyloučen. Z penalty vyrovnal Rúben Neves.

Vladimír Coufal slaví po boku Jereda Bowena branku do sítě WBA.
Sheffield ukončil čekání na první výhru.

Jeho portugalský spoluhráč Joao Moutinho krátce po přestávce otočil skóre výstavní dalekonosnou ranou o tyč. V 72. minutě brankář Arsenalu Bernd Leno zahrál rukou mimo pokutové území a také dostal červenou kartu. „Vlci“ uspěli po sérii osmi kol bez vítězství a jsou čtrnáctí.

Poslední Sheffield doma zdolal West Bromwich 2:1, potřetí v sezoně Premier League vyhrál a oživil naděje na záchranu. Na první nesestupovou příčku ztrácí deset bodů.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Sheffield United - West Bromwich 2:1 (56. Bogle, 73. Sharp - 41. Phillips), Wolverhampton - Arsenal 2:1 (45.+5 Neves z pen., 49. Moutinho - 32. Pépé), Manchester United - Southampton 9:0 (69. a 90. Martial, 18. Wan-Bissaka, 25. Rashford, 34. vlastní Bednarek, 39. Cavani, 71. McTominay, 87. Fernandes z pen., 90.+3 James), Newcastle - Crystal Palace 1:2 (2. Shelvey - 21. Riedewald, 25. Cahill).