Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bohemians 1905 se bojí o body a postup

Bohemka je a bude. Bohemka z Vršovic... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemka je a bude. Bohemka z Vršovic... | foto: ČTK

PRAHA Představitelé druholigového fotbalového klubu Bohemians 1905, který v pátek může slavit po duelu v Jihlavě v případě bodového zisku návrat do nejvyšší soutěže, mají obavy z toho, aby jim svazová odvolací a revizní komise (ORK) neodečetla zatím neurčený počet bodů a nezkomplikovala tak jejich postupové plány.

ORK totiž na svém čtvrtečním zasedání hodlá znovu řešit čtyři roky starou kauzu s převodem práv na některé hráče a soutěžím od zkrachovalého subjektu FC Bohemians.

Funkcionáři vršovického klubu argumentují tím, že všechny převody na Bohemians 1905 už dříve schválil výkonný výbor svazu a podle zákonů je možné podat odvolání nejpozději do šesti měsíců. "Najednou se prý našel na svazu čtyři roky starý papír s odvoláním, který prý nikdo neprojednal.

Řešit to měsíc před valnou hromadou a vrcholícími boji o postup je přinejmenším zvláštní," uvedl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl. Vyjádření zástupců ORK se zatím ČTK nepodařilo získat.

Jde jen o politiku?
Přibyl celou kauzu považuje jen za "politickou hru", v níž jde prý o to, jak "klokanům" zamezit v postupu do elitní soutěže. Přibyl upozorňuje i na skutečnost, že předsedou ORK je Ondřej Lněnička, který v minulosti v právnických záležitostech zastupoval ligový celek Bohemians Praha, dříve známý pod názvem Střížkov, s nímž mají Bohemians 1905 dlouhodobě velmi napjaté vztahy.

"Jeho zájem na tomto případu, v němž se navíc už dříve aktivně na jedné straně angažoval, je nadstandardní. A my proto máme vážné obavy z výstupu čtvrtečního jednání odvolací a revizní komise," uvedl Přibyl. "Máme signály, že dochází k nestandardním praktikám a ke konstrukci, jak politicky komplikovat postup Bohemians 1905 do nejvyšší soutěže. Jsou to nechutné hry, které poškozují celý český fotbal," dodal Přibyl.

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Advantage Consulting, s.r.o.
MOBILE DEVICE SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč