Bohemians podruhé za sebou prohráli. Proti Teplicím neudrželi vedení 2:1

Zklamaný trenér Bohemians Martin Hašek foto: Ota Bartovský, MAFRA

PRAHA - Fotbalisté Bohemians 1905 nedokázali ani pošesté v řadě zvítězit na svém hřišti. Ve 14. kole Fortuna ligy sice vedli po poločase nad Teplicemi 2:1, nakonec však prohráli 2:3. Severočeši se díky tomu posunuli na desáté místo a na klokany ztrácejí už jen bod.
  19:55

Hrajeme doma, kde nám to jde. Slavii porazíme, říká před derby Ščasný

Severočeši z posledních tří zápasů vydolovali šest bodů a vylepšují si pozici po špatném vstupu do sezony. Bohemians naopak vyhráli jediné z posledních sedmi utkání.

Teplice vedly gólem Michala Jeřábka, ale domácí rychle skóre otočili dvěma zásahy Jusúfa Hilála. Po změně stran však Daniel Trubač srovnal a rozhodující trefu obstaral David Vaněček.

V sestavě Bohemians se překvapivě objevil Martin Hašek mladší, který před dvěma týdny odstoupil ze zápasu s Plzní s vážně poraněným ramenem a čekalo se, že bude absentovat delší dobu.

Jen na lavičce naopak začal Reiter, kterému se v noci narodil syn.

Bohemians začali hodně aktivně. Nejprve mířil vedle Bartek, pak Haška vychytal brankář Diviš. Jenže v 17. minutě šli do vedení hosté.

Po rohovém kopu se prosadil Jeřábek, který v souboji přetlačil Závišku a v pádu dobře usměrnil míč hlavou. Jeden z jeho spoluhráčů v ofsajdu ale zřejmě stínil brankáři.

Bohemians - Teplice 2:3

Branky: 18. a 32. Hilál - 17. Jeřábek, 49. Trubač, 63. Vaněček. Rozhodčí: Lerch - Melichar, Černý. ŽK: Šmíd, Dostál - Král, Vaněček, Krob, Čmovš. Diváci: 4382.
Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - Záviška, M. Hašek ml., Švec (69. F. Hašek), Bartek (69. Reiter) - Mašek (83. Vodháněl) - Hilál.
Teplice: Diviš - Jeřábek, Čmovš, Král - Hora, Ljevakovič (50. Hyčka), Kučera, Žitný (73. Luts), Krob - Trubač (86. Hošek), Vaněček.

Domácí se však nenechali rozhodit a přichystali si rychlou odpověď. Centr z přímého kopu chytře tečoval patičkou Hilál mimo brankářův dosah.

A bahrajnský útočník za další čtyři minuty opět potvrdil roli nejlepšího střelce týmu, když po rohovém kopu vstřelil pátou branku v sezoně. Na obě mu nahrál bek Dostál.

Hilál ještě do poločasu sahal dokonce po hattricku, ale Diviš jeho další ránu vyrazil. Na druhé straně zahrozil Vaněček.

Teplice brzy po změně stran srovnaly. Domácí špatně rozehráli aut a dali soupeři šanci usadit se v útoku.

První centr ještě neuspěl, ale Krob zleva vrátil míč do vápna a Trubač vstřelil druhý ligový gól v kariéře, první od května 2015. Neuhlídal ho Schumacher.

Vrátit vedení Bohemians mohli Hilál se Šmídem, ale šance nevyužili. Místo toho Teplice dokonaly obrat.

Po rohovém kopu zůstali hosté v útoku, stoper Král v rohu hřiště obehrál Švece a vybídl ke skórování Vaněčka, který šancí nepohrdl.

Bohemians se pak snažili o vyrovnání, ale v největší šanci vychytal Závišku brankář Diviš. Tepličtí už závěrečný tlak domácích ustáli.