Bohemians se definitivně zachránili až v páté minutě nastavení, baráž si tak zahraje Příbram

20:05
PRAHA - Fotbalisté Příbrami sice v závěrečném pátém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu doma porazili sestupující Duklu 3:2, přesto musí do baráže. Rozhodl o tom bod Bohemians 1905 za remízu 1:1 s Opavou, který si pražský celek zajistil až v páté minutě nastavení.

Josef Jindřišek (vpravo) se raduje ze svého vyrovnávacího gólu, kterým si Bohemians zajistili remízu a vyhnuli se baráži o první ligu. foto: ČTK

Příbram sice s Duklou dvakrát prohrávala, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Keita a po přestávce otočil skóre dvěma proměněnými penaltami Matoušek. Středočeský celek díky vítězství mohl pomýšlet na záchranu, ale do baráže ho poslal kapitán Bohemians 1905 Jindřišek, který proti Opavě vyrovnal v 95. minutě.

„Klokani“ díky bodu udrželi třetí místo v tabulce skupiny o záchranu, které jako poslední znamená udržení. Mají sice stejně bodů jako čtvrtá Příbram, ale v jejich prospěch rozhodlo lepší umístění v základní části. V ní byli Bohemians 1905 jedenáctí, zatímco Příbram, kterou čeká v baráži druholigové Brno, byla čtrnáctá.

Ve zbývajícím utkání si Slovácko díky dvěma gólům Sadílka poradilo 2:0 s Karvinou. Domácí, kteří už před zápasem měli jistotu udržení, zakončili nadstavbu bez jediné porážky. Ani slezskému celku už o nic nešlo, protože o jeho účasti v baráži s druholigovou Jihlavou se rovněž rozhodlo už dříve.

5. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 43. a 90.+2 Sadílek. Rozhodčí: Cieslar - Mokrusch, Dresler. Bez karet. Diváci: 3124.

1. FK Příbram - Dukla Praha 3:2 (1:1)

Branky: 60. z pen. a 65. z pen. Matoušek, 35. Keita - 14. Krunert, 57. Hadaščok. Rozhodčí: Zelinka - Vitner, Vaňkát. ŽK: Antwi - Ostojič, Hruška. Diváci: 1266.

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Jindřišek - 67. Janetzký. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Fišer. ŽK: Ljovin - Schaffartzik, Souček, Svozil. Diváci: 3753