Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bohemians v Edenu: Co přinesou klokani? Miliony od města asi ne

Novotou svítící Eden. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novotou svítící Eden. | foto: ČTK

PRAHA V Mnichově se stadion Allianz Arena pokaždé rozsvítí v odlišných klubových barvách podle toho, jestli na něm domácí zápas zrovna hraje Bayern nebo Mnichov 1860. V Edenu po příchodu Bohemians 1905 nic takového nehrozí. Sedačky v hledišti zůstanou dál červené jako v letech, kdy stadion hostil výhradně zápasy Slavie.

"Výměna sedaček představuje velkou investici, kterou nepovažuji za nutnou," tvrdí ředitel Slavie Petr Doležal. 
Zbarvení hlediště patří mezi nejčastější témata probíraná mezi fanoušky, z hlediska dlouhodobé perspektivy stadionu měl ale přinést příchod druhého klubu do Edenu především významnou investici z­rozpočtu Prahy 10.

Zástupci městské části při zahájení stavby v roce 2006 podepsali se E Side Property memorandum, v­němž se zavázali vstoupit do společnosti vlastnící stadion v­případě, že do Edenu zamíří také klokani. V­této souvislosti se hovořilo o částce kolem 300 milionů korun.

Fanoušci napoví radnici
Dnes není jasné, jestli městská část svůj tehdejší záměr naplní, i když Bohemians 1905 už podepsali pětiletou nájemní smlouvu a jejich přesun se dá brát jako hotová věc.

"Oslovíme dopisem Družstvo fanoušků Bohemians, aby se vyjádřili, jestli si přejí podporu Prahy 10 v ­Edenu," řekl mluvčí městské části Jan Charvát. Proč došlo ke změně postoje? "Ať uděláme cokoliv, jedna nebo druhá strana začne řvát. Budeme podporovat cokoliv, co si zvolí fanoušci. Pokud jsme chtěli někdy do E Side vstoupit, bylo to kvůli Bohemce. Nyní jsme se dostali do situace, že je nám vyhrožováno smrtí, pokud tak učiníme. Proto už na ničem netrváme."

Od družstva se Praha 10 podpory pro vstup do Edenu pravděpodobně nedočká, protože fanoušci se ještě nevzdali představy, že zachrání stávající stadion u Botiče. "Odpovíme jinak: Chceme, abyste koupili Ďolíček, a my vám k tomu budeme nápomocni," uvedl za Družstvo fanoušků Bohemians Milan Šimáček.

Fotbalisté Bohemians 1905 budou od příští sezony v Edenu působit bez ohledu na to, jestli radnice jejich přítomnost finančně podpoří. "Naše smlouva není závislá na této podmínce," upřesnil ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Vršovická aréna je na příchod druhého fotbalového subjektu připravená od začátku. "Ani nové šatny se budovat nemusí. Dnes jsou tam tři rovnocenné. Dvě pro domácí tým a třetí pro hosty," konstatuje architekt Martin Kotík.

Na podzim ještě tréninkové zázemí klokanů zůstane v Ďolíčku a do Edenu se zelenobílý tým vypraví jen kvůli zápasům. Podle Přibyla se tento stav letos nezmění. Další potřebné zázemí se teprve musí dostavit. "K tomu by mělo dojít během příštího kalendářního roku."

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!