Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bohemians vyhráli v Teplicích a opustili barážovou 14. příčku

20:00
Teplice - Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v předehrávce 28. kola Fortuna ligy díky gólu Jakuba Nečase z 87. minuty na hřišti Teplic 2:1 a opustili 14. příčku, která znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Na tu poslali Příbram, která na trojici Opava, Bohemians, Slovácko ztrácí jeden bod.

Fotbalisté Bohemians se radují z důležité výhry. foto: ČTK

Nevidím důvod jít do derby s nějakým respektem, říká sparťan Sáček

Hosty poslal v úvodu druhé půle do vedení Martin Dostál, v 80. minutě sice srovnal Jan Kuchta, ale tři minuty před koncem rozhodl střídající Jakub Nečas, který byl v té chvíli na hřišti jen dvě minuty.

„Klokani“ potvrdili, že se jim více daří venku, na soupeřových hřištích získali 19 z celkových 30 bodů.

Pražané po třech kolech zvítězili a bodově se dotáhli na jedenáctou Opavu. Naopak Teplice po třech domácích ligových výhrách za sebou tentokrát neuspěly a zůstaly desáté s pětibodovým náskokem na Bohemians.

„Klokani“ v chladném počasí s teplotou těsně nad nulou vyrukovali na zaskočené domácí hodně zhurta a během první půlhodiny si vypracovali pět brankových šancí, ovšem bez úspěchu.

Hned v úvodu dva průniky domácí obranou nedokázal proměnit Reiter a na konci půlhodiny dvakrát zachraňoval Severočechy na brankové čáře hlavou Vondrášek, který zastoupil již překonaného Grigara.

Teplice - Bohemians 1:2

Branky: 80. Kuchta - 56. Dostál, 87. Nečas. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Novák. ŽK: Bartek (Bohemians). Diváci: 2367.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Shejbal - Ljevakovič (46. Kuchta), Kučera - Hora, Trubač (62. Bezdička), Žitný (71. Krob) - Jindráček.
Bohemians: Fryšták - Hůlka, Šmíd, Pokorný - Dostál, Vacek, Jindřišek, Bartek - Reiter (85. Nečas), Puškáč (46. Koubek), Vaníček (90. Ljovin).

Nejdříve odvrátil Bartkovu střelu po zaváhání domácího gólmana, podruhé Hůlkovu hlavičku. Další pokus Bartka vytáhl konečky prstů brankář Grigar.

Domácí se k šestnáctce soupeře pořádně dostali až v posledních pěti minutách prvního poločasu, ale ke gólu měly jejich pokusy daleko. Žitného technickou střelu vyrazil brankář Fryšták, Horova rána šla vedle a Kučerův pokus byl zblokován.

Domácí se z průběhu prvního poločasu nepoučili a i po přestávce tahali za kratší konec.

Šestá šance Bohemians v utkání už znamenala v 56. minutě vedení. Grigar sice po nepřehledné situaci dvakrát střelám soupeře zabránil, ale Dostál už z 12 metrů dokázal do opuštěné branky míč vrátit, přestože byl při střele faulován.

Hosté mohli rozhodnout v 80. minutě, kdy měl po brejku gól na noze Vaníček. Pálil ale nad a ve stejné minutě bylo vyrovnáno po hrubé chybě hostujícího brankáře Fryštáka. Tomu vypadl centr z ruky a střídající Kuchta se nemýlil.

Bohemians si ale vzali ztracené vedení zpět. Střídající Nečas po dvouminutovém pobytu na hřišti a Vaníčkově centru rybičkou hlavou vstřelil v 87. minutě vítězný gól.