Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boj o Keriče: po libereckém kanonýrovi touží Sparta i první Plzeň

Sport

  17:39
JABLONEC - Ta tradice patří k posledním přestupovým obdobím už téměř neodmyslitelně. Každý půlrok je útočník Andrej Kerič spojován s možným odchodem z Liberce, ale zatím pokaždé zůstal ve Slovanu. Teď se do souboje o získání chorvatského útočníka přihlásily oba týmy z dvou nejvyšších příček ligové tabulky. Sparta avizovala svůj zájem už v minulých dnech, dnes se do boje vložil také ligový lídr z Plzně.

FC Slovan Liberec - Plzeň / Andrej Kerić z Liberce (vlevo) a David Bystroň z Plzně foto: Radek Petrášek, ČTK

Ještě na dnešním setkání s novináři na libereckém soustředění však Chorvat mluvil pouze o nabídce českého mistra. Takové angažmá by prý bral jako velký impulz. "Jasně, Sparta je podle tradice se Slavií asi největší klub v zemi a zahrát si v ní by byla výzva. Ale už to vážně beru s nadhledem. O mém přestupu se mluví dlouho a pořád zůstávám, takže jsem si už na spekulace zvykl," řekl Kerič v rámci kondičního soustředění libereckého týmu v Hraběticích.

Rok 2010 v obrazech

Jenže vpodvečer prosákly ze zákulisí informace, že o jeho služby stojí také Plzeň. Liberec zatím zájem Západočechů nepotvrdil, ale Viktoria se k plánu na získání pohotového střelce už přihlásila. "Mohu potvrdit, že první kontakt se již uskutečnil, ale více toho zatím nelze oznámit. Další jednání však budou následovat," řekl ČTK plzeňský mluvčí Jaromír Hamouz.

Kerič se dnes po poledni svěřoval jen o sparťanském zájmu a tvrdil, že během soustředění prý na dění kolem své osoby nemyslí. "Vážně to nechávám jiným. Řeší to hlavně můj manažer a především to závisí na obou klubech. Já bych si přál, aby byli všichni spokojení," uvedl Kerič.

Čtyřiadvacetiletému útočníkovi končí v létě smlouva, což je háček. Až mu kontrakt vyprší, bude volným hráčem a mohl by odejít zadarmo. Proto se Sparta dosud zdráhala zaplatit vysoké odstupné, které Liberec požaduje.

Ovšem Kerič zároveň neprodloužil smlouvu v Liberci, byť s vedením klubu během podzimu několikrát jednal.

"Mluvíme o tom už půl roku, pořád nic není hotové. Ale chápu zájem Liberce, že na mně něco chce vydělat. Na druhou stranu jsem rád, že mě klub do ničeho netlačí. Já opravdu netuším, co se mnou teď bude, možností je víc," naznačil Kerič, že vedle Sparty může přijít i jiná nabídka. Nebojí se prý, že by jej klub poslal do rezervního B-týmu jako třeba před čtyřmi lety někdejšího kapitána Tomáše Zápotočného, který se také zdráhal prodloužit v Liberci smlouvu.

Kerič je v Liberci už tři a půl roku a za tu doby si získal respekt.

Rychlostně skvěle vybavený hráč v české lize během 81 zápasů nastřílel 32 branek, v sezoně 2008/09 se dokonce stal králem střelců a byl krok od přestupu do Salcburku.

Přesto tehdy z připravené dohody sešlo, což Keriče prý utvrdilo v tom, že je zbytečné se stresovat tím, co sám ovlivnit nemůže. "Přitom jsem si tehdy říkal, že bych to venku zkusil rád. A nesplnilo se to. Pak jsem hrál špatně," připomněl podzimní část minulého ročníku, kdy dal jedinou branku.

Nyní ale netají, že by mu změna prostředí třeba mohla pomoci. Otázkou je, zda Kerič nezměnil své původní rozhodnutí; dlouho totiž tvrdil, že v české lize by za jiný klub než Liberec hrát nechtěl, ale nyní svůj názor poupravil.

"Těžko říci, ale do Sparty bych teď asi šel. Navíc bych zůstal v Čechách, umím jazyk, nebyl by to tak velký skok. Nechám se překvapit," dodal Kerič.

A možná, že brzy ke sparťanské výjimce přidá i název plzeňského klubu.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat