2. června 2008 9:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Boj o sestavu zuří v záloze

Sionko si zastřílel.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sionko si zastřílel. | foto: ČTK

PRAHA Až dnes dopoledne na pražském letišti začne cesta českých fotbalistů na mistrovství Evropy, všichni si budou přát jediné: vrátit se na stejné místo mnohem později než za dva týdny, kdy v Rakousku a Švýcarsku skončí boje v základních skupinách.

Může se to povést? Základ pro optimismus reprezentantů tvoří povedená příprava. "Bylo to těžkých čtrnáct dní, ale myslím, že můžeme být všichni spokojeni,“ pochvaloval si po pátečním vítězství 3:1 nad Skotskem obránce Radoslav Kováč.


Národní tým kromě úspěšné rozlučky před odjezdem do Seefeldu během dvoutýdenní přípravy porazil ještě rakouský třetiligový tým St. Andrä (5:1) a Litvu (2:0). "Chtěli jsme své výkony vystupňovat ato se nám podařilo. Tři vítězství ve třech zápasech nás povzbudí,“ připojil se k všeobecné spokojenosti Michal Kadlec.


Stejně úspěšná byla reprezentace i předloni, kdy se chystala na mistrovství světa v Německu. Porazila Saudskou Arábii 2:0, Kostariku 1:0 a Trinidad a Tobago 3:0, stejně jako nyní její forma gradovala až vzávěru přípravy a útočník Koller se znovu ukázal být nepostradatelný. Tím však podobnost končí.


Třeba proto, že se tým Karla Brücknera tentokrát nevyvaroval chyb v obraně a čisté konto udržel jen jednou. "Na defenzivě musíme ještě zapracovat, to totiž bude nejdůležitější. Na šampionátu už napravovat chyby nepůjde,“ přiznal kapitán Tomáš Ujfaluši.

Rozhodne se až v Seefeldu
Druhý rozdíl je ve zdravotním stavu hráčů. Zatímco v závěru přípravy na poslední šampionát byli na soupisce čtyři zranění hráči (Šmicer, Galásek, Baroš a Rosický), tentokrát Brücknera nic podobného neomezuje.


Přesto bude Euro 2008 i pro něj prvním šampionátem, kdy ještě pět dní před úvodním zápasem nemá zcela jasno o ideální podobě základní sestavy. "To je ještě daleko. Ale základní rysy jsou naprosto jasné. O definitivní podobě se však kolikrát rozhoduji až do poslední chvíle,“ připomněl český kouč.