Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Boj o sestavu zuří v záloze

Sionko si zastřílel.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sionko si zastřílel. | foto: ČTK

PRAHA Až dnes dopoledne na pražském letišti začne cesta českých fotbalistů na mistrovství Evropy, všichni si budou přát jediné: vrátit se na stejné místo mnohem později než za dva týdny, kdy v Rakousku a Švýcarsku skončí boje v základních skupinách.

Může se to povést? Základ pro optimismus reprezentantů tvoří povedená příprava. "Bylo to těžkých čtrnáct dní, ale myslím, že můžeme být všichni spokojeni,“ pochvaloval si po pátečním vítězství 3:1 nad Skotskem obránce Radoslav Kováč.


Národní tým kromě úspěšné rozlučky před odjezdem do Seefeldu během dvoutýdenní přípravy porazil ještě rakouský třetiligový tým St. Andrä (5:1) a Litvu (2:0). "Chtěli jsme své výkony vystupňovat ato se nám podařilo. Tři vítězství ve třech zápasech nás povzbudí,“ připojil se k všeobecné spokojenosti Michal Kadlec.


Stejně úspěšná byla reprezentace i předloni, kdy se chystala na mistrovství světa v Německu. Porazila Saudskou Arábii 2:0, Kostariku 1:0 a Trinidad a Tobago 3:0, stejně jako nyní její forma gradovala až vzávěru přípravy a útočník Koller se znovu ukázal být nepostradatelný. Tím však podobnost končí.


Třeba proto, že se tým Karla Brücknera tentokrát nevyvaroval chyb v obraně a čisté konto udržel jen jednou. "Na defenzivě musíme ještě zapracovat, to totiž bude nejdůležitější. Na šampionátu už napravovat chyby nepůjde,“ přiznal kapitán Tomáš Ujfaluši.

Rozhodne se až v Seefeldu
Druhý rozdíl je ve zdravotním stavu hráčů. Zatímco v závěru přípravy na poslední šampionát byli na soupisce čtyři zranění hráči (Šmicer, Galásek, Baroš a Rosický), tentokrát Brücknera nic podobného neomezuje.


Přesto bude Euro 2008 i pro něj prvním šampionátem, kdy ještě pět dní před úvodním zápasem nemá zcela jasno o ideální podobě základní sestavy. "To je ještě daleko. Ale základní rysy jsou naprosto jasné. O definitivní podobě se však kolikrát rozhoduji až do poslední chvíle,“ připomněl český kouč.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...