Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Boleslav se těší na Štajnera, zkusí získat i Matějovského

Sport

  16:27
SEMČICE (Mladoboleslavsko) - Šéf mladoboleslavského fotbalového klubu Josef Dufek je nadšený, že získal z Liberce ofenzivní hvězdu Jiřího Štajnera. Středočeši velké ambice naznačili i získáním obránce Antonína Rosy z Teplic a na přestupovém trhu chtějí být vidět i dál. Dufek naznačil, že v hledáčku je také sparťanský záložník Marek Matějovský, který si před lety udělal jméno právě v Mladé Boleslavi.

Marek Matějovský foto: MAFRA - Jan Zátorský

Dufek si pochvaluje, jak výrazným způsobem Boleslav vstoupila na letní přestupový trh. Především od Štajnera, který přišel jako volný hráč z Liberce, si hodně slibuje. "Je to největší přestup za dvanáct let, co jsem v klubu. Jirku jsem k nám chtěl už několikrát, ale až teď se naše cesty spojily," pochvaloval si Dufek na dnešní tiskové konferenci.

Štajnera oslovil už před třemi lety, kdy se ofenzivní univerzál vracel z osmiletého angažmá v Hannoveru. Dufek ale neuspěl ani loni, kdy bývalý reprezentant dotáhl Liberec k titulu. Teď využil toho, že Štajnerovi ve Slovanu skončila smlouva a marně čekal na její prodloužení. "Jakmile jsem zjistil, že bychom Jirku mohli získat, zakousl jsem se do toho jako pitbull. A za den bylo všechno dotažené," líčil Dufek okolnosti jednoho z nejzajímavějších letošních transferů v české lize. "Jirka bude velkým lákadlem i pro naše fanoušky. Hráčů takového kalibru v české lize obecně moc není," dodal.

Dufka těší i angažování urostlého zadáka Rosy z Teplic. "Takového hráče jsme potřebovali. Vysoký, navíc levák a velmi konstruktivní. I po něm jsme pošilhávali tak dva tři roky," uvedl.

Uvažuje, že zkusí oslovit Matějovského, o jehož konci ve Spartě se spekuluje. Matějovský v minulosti v Mladé Boleslavi zářil a dostal se až do reprezentace, s Dufkem jej navíc pojí přátelské pouto. Podle Dufka je ale jeho příchod zatím daleko.

"Nemusíme přivést jen Matějovského, i když je ikonou našeho klubu a budu nadšený, když to vyjde. Ale zatím je k tomu zbytečné říkat víc," uvedl Dufek. Přál by si setrvání dalšího zkušeného záložníka Davida Jarolíma, kterého bundesligový Hamburk láká do role trenéra mládežnických celků. "Je otázka, jestli ještě rok budu hrát, nebo se do HSV vrátím už v létě," citovala Jarolíma agentura SID.

I Jarolíma chtějí udržet

Dufek však Jarolíma, kterého získal v lednu, chce udržet. "Komunikujeme spolu a budu rád, když u nás zůstane. David si potřebuje vyjasnit vztah k Hamburku. Ale máme příslib, že v české lize bude působit jen v Mladé Boleslavi. Kdyby odešel, mám v hlavě u vymyšlenou náhradu," uvedl. Místo Jarolíma by si v sestavě zřejmě dokázal představit právě Matějovského.

Dufek plánuje i odchod několika hráčů. Osmé místo v minulém ročníku nejvyšší soutěže a porážka ve finále domácího poháru je pro šéfa klubu trpkým zklamáním, které už nechce zažít. "Řeknu to tak, že takových pět až sedm hráčů mě velmi zklamalo. A budou muset jít pryč," prohlásil Dufek, aniž by byl konkrétní.

Autor: