Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Bony, Bony...,' volají ze zahraničí. 'Ne,' zní rázná odpověď ze Sparty

Sport

  11:13
PRAHA - Vedení fotbalové Sparty Praha vytrvale odmítá nabídky zahraničních zájemců, kteří by rádi získali útočníka Bonyho Wilfrieda z Pobřeží slonoviny. Podle personálního ředitele letenského klubu Jakuba Otavy nikdo nenabízí cenu, za kterou by český mistr byl ochoten klíčového hráče uvolnit. Wilfried je nyní s mužstvem na herní soustředění v Dubaji.

Bony Wilfried na tréninku foto: ČTK

Sparta odmítla už dvě nabídky tureckého Bursasporu a podobně dopadly i další pokusy získat Wilfrieda včetně snahy nizozemského Arnhemu, který by podle dnešního vydání deníku Sport chtěl hráče získat za tři miliony eur (73 milionů korun).

"Zájem zahraničních klubů neutuchá. Několik nabídek je konkrétních, ale nikdo zatím nenabídl cenu, za kterou bychom byli ochotni Bonyho prodat. Nadále tak platí, že my hráče prodávat nechceme a nepotřebujeme. Naopak by to pro nás znamenalo významné oslabení, tak k tomu i přistupujeme," uvedl Otava.

Dvaadvacetiletý Wilfried se neobjevil stejně jako většina hráčů základního kádru ve čtvrtečním turnajovém duelu v Dubaji proti Persepolisu, v němž sparťané prohráli 2:3. Očekává se, že autor deseti podzimních ligových branek nastoupí do sobotního utkání proti Zenitu Petrohrad.

Autor: