Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brabec po prohře: rozhodčí duel nezvládl

Sport

  21:13
JABLONEC - Několik sporných rozhodnutí sudího Romana Hrubeše rozpálilo po porážce v Jablonci nejen fotbalisty pražské Sparty. I trenér Martin Hašek sudího při odchodu do šatny naštvaně častoval bodrými výrazy. Co jim tak vadilo? Faul Davida Lafaty těsně před rozhodující brankou nebo situace jen několik desítek vteřin předtím na opačné straně, kdy se Leonard Kweuke dožadoval penalty. "Podle mě sudí zápas naprosto nezvládl," zlobil se i stoper Erich Brabec (34).

Řepka a Brabec. foto: ČTK

Co vám vadilo nejvíc?
Když rozhodčí odpíská nějaký faul na polovině hřiště, tak nevím, proč by nemohl stejný zákrok písknout také v šestnáctce. Byla to hrubá chyba. Místo kopání penalty jsme kvůli tomu dostali gól. To nás ale neomlouvá, sudí nám gól nedal. Ten jsme dostali po vlastní chybě, i když mám pocit, že si tam Vošahlík pomohl rukou.

Reportáž ze zápasu

Považujete porážku za nespravedlivou?
Zdálo se mi, že to je remízový zápas. Jenže soupeř se narozdíl od nás trefil dvakrát. Nevím jestli se hráč může po utkání vyjadřovat k rozhodčímu. Pokud ano, tak podle mě ten zápas sudí naprosto nezvládl.

Co znamená další ztráta bodů pro vaše naděje na obhájení ligového titulu?
Každý zápas je důležitý. Před utkáním s Jabloncem jsme ztráceli na vedoucí Plzeň pět bodů a teď to možná bude zase o něco víc. Klidně se ale může stát, že Plzeň prohraje v Ústí nad Labem jako my v Jablonci. Je to jen fotbal. My se musíme zaměřit hlavně na sebe, protože výkon Sparty nebyl zrovna ideální.

Jak si vysvětlujete, že jste v útoku nepůsobili nebezpečněji?
Nevím, buď jsme si počínali tak špatně nebo Jablonec hrál tak skvěle. Já z pohledu obránce musím přiznat, že jsme soupeři nabízeli šance vlastními chybami a on jednu z nich v prvním poločase potrestal.

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat