Zlomil protihráči nos, klub žádá trest do konce života

9:00
PAŘÍŽ - Utkání 2. kola francouzské fotbalové ligy mezi Parisem St. Germain a Bastií mělo nepříjemnou dohru. Brazilský útočník Brandao neunesl prohru své Bastie 0:2 a při odchodu ze hřiště udeřil hlavou do obličeje protihráče Thiaga Mottu. Italský reprezentant zůstal ležet s krvácejícím nosem, který má údajně zlomený.

Fotbalista Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovič (vlevo) a Nemanja Pejčinovič z Nice foto: Reuters

Prezident PSG Násir Al Chelajfí žádá pro Brandaa přísný trest "Měl by dostat trest do konce života. Tohle nemá s fotbalem nic společného," láteřil po utkání Al Chelajfí, podle kterého má Motta nos zlomený. Klub však oficiálně zranění nepotvrdil.

Brandaovi se po incidentu povedlo rychle zmizet v hostující šatně a nedostal se tak do křížku s dalšími hráči PSG.

Chybí už Ibrahimovic

Pařížský celek by tak pro příští zápasy mohl přijít o druhou oporu. Už po 15 minutách utkání s Bastií totiž musel střídat kvůli zranění švédský útočník Zlatan Ibrahimovic. Vážnost zranění odhalí až detailní vyšetření.

I bez svého nejlepšího hráče však PSG bez potíží vyhrálo. Skóre otevřel ve 26. minutě Brazilec Lucas, půlhodiny před koncem definitivně rozhodl Cavani.