25. října 2010 22:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brankář Blažek zavinil hrubou chybou gól. Jsem pitomec, říkal si

Liberec - Sparta (Blažek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberec - Sparta (Blažek). | foto: ČTK

LIBEREC V poločasové přestávce odcházel brankář fotbalové Sparty Jaromír Blažek do kabin se svěšenou hlavou kvůli hrubé chybě, jíž pomohl Liberci k vedení, ale po zápase byl jedním z těch, kteří si vydřenou výhru 2:1 nejvíce užívali. Přiznal, že po úvodním gólu zápasu si pořádně nadával a chybu označil za svůj největší průšvih v podzimní sezoně. Děkoval spoluhráčům v útoku, že utkání přesnými trefami v závěru otočili a jeho chyba neměla pro obhájce titulu nakonec neblahé následky.

Nepřipraví ho ani o místo v brance. "O změně na postu gólmana jsem nepřemýšlel ani před utkáním, snad jen pokud by Jarda Blažek nemohl chytat kvůli bolesti v kolenu. Na zápas se ale cítil, mnohokrát nás předtím podržel a nevidím na postu gólmana tudíž žádný problém," prohlásil na adresu nejstaršího hráče v kádru trenér Jozef Chovanec, přestože samotný gól označil za fotbalovou kuriozitu.

Čtěte také

Dlouho měla Sparta v Blažkovi velkou oporu. Několikrát v předchozích ligových i pohárových zápasech byl osud letenského klubu právě v jeho rukou a byl jedním z nejopěvovanějších hráčů týmu. Jenže v poslední době se mu už tak nedařilo, vázla jeho souhra s obránci a vrcholem byla dnešní chyba.

"Neomluvitelný zkrat, byl to můj největší podzimní průšvih. Ještě když míč šel na břevno, tak jsem si říkal, že mám kliku, ale Nezmar to doběhl a já si pak už mohl jen říkat, že jsem pitomec. Hrajeme tak důležitý zápas a já to pokazím, nebylo to příjemné," vyprávěl už s úsměvem před novináři poté, co absolvoval děkovačku s diváky.

V kabině po utkání sedmatřicetiletý gólman poděkoval především autorům obou branek Kweukemu a Wilfriedovi. "Musím klukům hodně děkovat, druhý poločas zvládli a já si mohl oddechnout," řekl Blažek, podle kterého mužstvu pomohla poločasová přestávka, která se odehrála poměrně v klidu. "Žádný křik, jen jsme se povzbuzovali, že to musíme zvednout. Snad jsem pomohl i já, když jsem vychytal krátce po pauze Breznaníka. Mířil mi mezi nohy, ale dal jsem si na to pozor," prohlásil.

Podobný obrat prý hráče hodně povzbudí. "Je to úžasné pro psychiku týmu, už jen ten pocit když rozhodčí pískne naposledy do píšťalky. Bylo už na čase, čekají nás další důležité zápasy na Bohemians a v Lausanne. Přece jen někteří kluci si mediální tlak více berou k srdci a potřebovali uklidnění, které taková výhra určitě přinese," řekl Blažek.

Na stíhací jízdu za vedoucí Plzní prý ještě nemyslí. "Pořád mají o devět bodů víc a to je hodně. Stále mají všechno ve svých rukou. My se dotáhneme, až budeme tak bod za nimi, do té doby musíme myslet jen na příští kolo," míní Blažek.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz