20. září 2019 8:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brankář Liberce Nguyen chce prorazit na mezinárodní scéně. Požádal o vietnamské občanství

Brankář Liberce Filip Nguyen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Liberce Filip Nguyen. | foto: ČTK

Praha/Hanoj Loňská sezona mu vyšla na jedničku a právem se tak dostal do povědomí českého fotbalového fanouška. V létě měl blízko do pražské Slavie, ale z přestupu sešlo. Filip Nguyen tak nadále hájí tři tyče Slovanu Liberec a hodlá prorazit na mezinárodní scéně. Vaclík, Pavlenka a Koubek? Příliš velká konkurence. A tak Filip Nguyen požádal o vietnamské občanství.

Filip Nguyen, sedmadvacetiletý brankář Slovanu Liberec, chce prorazit i na mezinárodní scéně. S vědomím, že pozvánka do českého výběru chodí trojici Vaclík, Pavlenka a Koubek, která působí v kvalitních zahraničních soutěžích, cílí na svou druhou domovinu. Požádal tak o vietnamské občanství a pokud vše dobře dopadne, hodlá reprezentovat právě rodnou zem svého otce.

„S podporou mého milovaného otce jsem podal žádost o vietnamské občanství,“ napsal Nguyen v úterý na svou facebookovou fanpage.

„Dokončil jsem papírování. Teď čekám na schválení od úřadů. Jestli všechno dobře dopadne, mohu konečně nosit červený dres se zlatou hvězdnou, který patří Vietnamu. Počkejme na dobré zprávy a doufejme, že se to brzy povede, abych si mohl splnit sen hrát za svou domovskou zemi,“ uvedl v příspěvku.

Brankář Liberce Filip Nguyen.
Liberecký gólman Filip Nguyen

Nguyen se narodil české matce a vietnamskému otci. Měří neobvyklých 191 centimetrů, což mu poskytlo v kombinaci s mrštností dobré předpoklady k chytání.

V loňské sezoně předváděl skvělé výkony. Právem byl i vyhlášen nejlepším brankářem ligy. V létě se stal velmi žádaným. Do svých služeb jej chtěla získat pražská Slavia, která hledala kvalitní dvojku k Ondřeji Kolářovi. Z toho sešlo.

Teď Nguyen požádal o vietnamské občanství a doufá, že své rodné domovině pomůže v dalším zázračném tažení na Asijském poháru či k postupu na MS.

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Pankrácký mrakodrap V Tower patří mezi nejdražší adresy v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

iDNES Premium | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.