Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brankář Liberce Nguyen chce prorazit na mezinárodní scéně. Požádal o vietnamské občanství

Sport

  8:05
Praha/Hanoj - Loňská sezona mu vyšla na jedničku a právem se tak dostal do povědomí českého fotbalového fanouška. V létě měl blízko do pražské Slavie, ale z přestupu sešlo. Filip Nguyen tak nadále hájí tři tyče Slovanu Liberec a hodlá prorazit na mezinárodní scéně. Vaclík, Pavlenka a Koubek? Příliš velká konkurence. A tak Filip Nguyen požádal o vietnamské občanství.

Brankář Liberce Filip Nguyen. foto: ČTK

Filip Nguyen, sedmadvacetiletý brankář Slovanu Liberec, chce prorazit i na mezinárodní scéně. S vědomím, že pozvánka do českého výběru chodí trojici Vaclík, Pavlenka a Koubek, která působí v kvalitních zahraničních soutěžích, cílí na svou druhou domovinu. Požádal tak o vietnamské občanství a pokud vše dobře dopadne, hodlá reprezentovat právě rodnou zem svého otce.

„S podporou mého milovaného otce jsem podal žádost o vietnamské občanství,“ napsal Nguyen v úterý na svou facebookovou fanpage.

„Dokončil jsem papírování. Teď čekám na schválení od úřadů. Jestli všechno dobře dopadne, mohu konečně nosit červený dres se zlatou hvězdnou, který patří Vietnamu. Počkejme na dobré zprávy a doufejme, že se to brzy povede, abych si mohl splnit sen hrát za svou domovskou zemi,“ uvedl v příspěvku.

Brankář Liberce Filip Nguyen.
Liberecký gólman Filip Nguyen

Nguyen se narodil české matce a vietnamskému otci. Měří neobvyklých 191 centimetrů, což mu poskytlo v kombinaci s mrštností dobré předpoklady k chytání.

V loňské sezoně předváděl skvělé výkony. Právem byl i vyhlášen nejlepším brankářem ligy. V létě se stal velmi žádaným. Do svých služeb jej chtěla získat pražská Slavia, která hledala kvalitní dvojku k Ondřeji Kolářovi. Z toho sešlo.

Teď Nguyen požádal o vietnamské občanství a doufá, že své rodné domovině pomůže v dalším zázračném tažení na Asijském poháru či k postupu na MS.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!