Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Pro Argentince si na hřiště přišla policie. ‚Nešli jste do karantény, nemůžete hrát‘

Po zásahu policie a úředníků venezuelský sudí byl nucen přerušit kvalifikační zápas Brazílie - Argentina. Ze hřiště odcházejí hostující hráči Nicolas Otamendi, Giovani Lo Celso a brankář Emiliano Martinez. foto: AP

Hrálo se sedm minut, když na hřišti v Sao Paulu napochodovali úředníci ze zdravotního úřadu stanice a policisté. „Jste zadržení, nebyli jste v karanténě,“ pronesli k argentinským fotbalistům. Venezuelský sudí tak musel žhavý kvalifikační duel Brazílie s Argentinou přerušit a zhruba hodinu po výkopu ho ukončil.
  11:23

Podle úřadu čtyři argentinští hráči z anglické ligy porušili karanténu, do které měli zamířit v souladu s opatřeními proti šíření koronaviru.

„Jsem tady tři dny, proč to děláte během zápasu,“ divil se argentinský kapitán Lionel Messi. Argentinci se krátce nato jako první odebrali do šaten, rozhodčí zhruba hodinu po výkopu zápas ukončil a bude se jím zabývat disciplinární komise.

„Rozhodčí a delegát zápasu vyplní zápis pro disciplinární komisi FIFA a ta rozhodne o dalších krocích,“ uvedla v prohlášení jihoamerická federace CONMEBOL.

Úřady už pár hodin před výkopem nařídily hráčům jít do karantény. Emiliano Martínez a Emiliano Buendía z Aston Villy ani Giovanni Lo Celso a Cristian Romero z Tottenhamu se ale jejich pokynem neřídili a tři z nich nastoupili v základní sestavě.

Brazilská agentura pro zdravotnický dohled Anvisa oznámila, že všichni čtyři hráči z Premier League po příletu do Sao Paula imigračním úředníkům tvrdili, že v poslední době nebyli v Británii ani jiné zemi, kterou má Brazílie na červeném seznamu kvůli zvýšenému riziku nákazy covidem-19.

„Anvisa považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území,“ uvedla agentura. 

„Muselo to dojít tak daleko, protože argentinská delegace se od počátku neřídila pokyny Anvisy. Ti čtyři hráči budou vyhoštěni z Brazílie a kvůli porušení řady zdravotních pravidel dostanou pokutu,“ citovala média Antonia Barru Torrese z vedení úřadu.

Kvůli koronavirovým restrikcím odmítly anglické kluby pustit na reprezentační sraz řadu jihoamerických hráčů. Brazílie musela oželet devět fotbalistů z Premier League, v Anglii zůstali i někteří Argentinci.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Pavlína: Moje práce je báječná. Z obyčejných žen dělám neobyčejné
Pavlína: Moje práce je báječná. Z obyčejných žen dělám neobyčejné

Realizovat se a přitom si vydělávat a dělat něco, co má smysl. Takovou výzvu přijala Pavlína Heyduková, která už téměř 20 let dělá, podle svých...