• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Mistrovství světa 2014 v Brazílii - stadion Castelao ve Fortaleze

Mistrovství světa 2014 v Brazílii - stadion Castelao ve Fortaleze | foto: Reprofoto

Brazílie testovala stadion pro MS. Dva fanoušci byli zastřeleni

Sport
  •   12:03
FORTALEZA (Brazílie) - První testovací zápas před Pohárem FIFA a mistrovstvím světa v brazilské Fortaleze měl krvavou předehru. Cestou na zrekonstruovaný stadion Castelao byli zastřeleni dva mladí fanoušci, které zasáhli do hlavy z jedoucího vozu zřejmě příznivci soupeřova týmu.

Incident se udál zhruba pět kilometrů od Areny Castelao, která bude dějištěm Poháru FIFA za dva měsíce. Samotný šampionát se uskuteční příští rok. Portál globo.com s odvoláním na policejní zdroje informoval, že dva zastřelení muži přijeli povzbudit hostující tým Ceará a stříleli po nich pravděpodobně fandové domácí Fortalezy. Oběti je měly vyprovokovat házením kamenů.

Představitelé organizačního výboru MS uvedli, že incident neměl přímou souvislost s nedělním zápasem, který navštívilo okolo 15 tisíc lidí. Policie jednoho muže podezřelého z účasti na vraždě zadržela. Utkání nižší brazilské soutěže bylo přitom první zkouškou pro zrekonstruovaný stadion Castelao. "Vojenské, civilní i policejní složky mají před sebou ještě hodně práce, ale o bezpečnost během Poháru FIFA se neobáváme," řekl člen organizačního výboru MS Tiago Paes.

K tragédii došlo také v nové aréně klubu Palmeiras v Sao Paulu, jež sice není stadionem pro MS, nicméně může být využita na tréninky. Při zhroucení části tribuny tam dnes zemřel jeden dělník a druhý byl zraněn

Autor: ČTK