Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mohl jsem být na vozíku, strachoval se Neymar. Ve finále fandí Argentině

Sport

  10:48
RIO DE JANEIRO/PRAHA - Mělo to být jeho mistrovství světa... Místo toho fotbalový útočník Neymar skončil v péči lékařů a Brazílie v semifinále schytala ostudný výprask od Německa. I teď, s krátkým odstupem, se zraněnému hrdinovi v očích objevily slzy.

Brazilský fotbalista Neymar. foto: ČTK/AP

„Kdyby mě Zúňiga trefil o dva centimetry vedle, tak jsem dneska mohl být na invalidním vozíku,“ popisoval Neymar na první tiskové konferenci od zranění. A neubránil se slzám.

Řeč byla o nešetrném zákroku ze čtvrtfinále, ve kterém kolumbijský obránce Juan Zúňiga trefil Neymara pravým kolenem do zad tak nešikovně, že mu zlomil obratel. Následovalo střídání a konec na šampionátu.

Zuňiga, kterého FIFA dodatečně nijak nepotrestala, se veřejně omluvil. Dokonce brazilskému útočníkovi telefonoval... Ale odpustil mu Neymar?

Od semifinále odešel k pokeru

Jeden, druhý, třetí... Domácí fotbalisté obdrželi v semifinálovém utkání na MS krutý příděl od Německa. Zraněný Neymar sledoval duel doma s rodinou v Guarujánu, ale za stavu 0:7 u obrazovky nevydržel.

"Na tohle se nebudu dívat. Jdu hrát poker," citoval španělský list Marca brazilskou hvězdu.

„Není to tak, že bych ho nenáviděl nebo k němu cítil nějakou nevraživost. Teď k němu necítím vůbec nic. Je těžké mluvit o momentu, který skončil takhle špatně zrovna během nejdůležitějšího okamžiku mé kariéry,“ popisoval Neymar.

„Nechci říct, že mě zranil schválně. Nevím, co se dělo v jeho hlavě. Ale každý, kdo alespoň trochu rozumí fotbalu, tak viděl, že to nebyl normální zákrok.“

Ještě víc než zranění Neymara bolí semifinálové vyřazení. Brazílie bez své největší hvězdy nestačila na Německo, od kterého schytala sedm gólů, a prohrála 1:7.

Místo Brazílie tak budou hrát o zlato Německo proti Argentině. A Neymar bude - možná překvapivě - fandit Argentině. Ta je přitom největším brazilským rivalem...

„Hrajou tam moji dva spoluhráči z Barcelony - Lionel Messi a Javier Mascherano. Doufám, že vyhrajou,“ uvedl Neymar. „Messi už vyhrál skoro všechno a zlato z mistrovství světa by si zasloužil. Přeju mu to. Je to nejen můj spoluhráč, ale taky kamarád.“

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...