9. listopadu 2008 17:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brno pokračuje ve své mizérii

Plzeňský kouč Vrba může být spokojen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeňský kouč Vrba může být spokojen. | foto: ČTK

BRNO Fotbalisté Brna prohráli s Plzní 1:2. Plzeň tak vyhrála v Brně potřetí za sebou. Stejně dlouho čekají domácí na výhru.

Fotbalisté Jablonce ukončili třízápasové čekání na výhru a ve 13. kole první ligy porazili Bohemians Praha 2:1. Nováčka nejvyšší soutěže srazili brankami oba domácí útočníci. Do vedení poslal Severočechy Filip Klapka, druhý gól přidal po pauze krásnou střelou David Lafata. Za hosty snížil pět minut před koncem Dobeš.

Hráči Kladna a Teplic remizovali s 1:1. Domácí vedli od čtvrté minuty díky Šilhanovi, ale na druhou výhru za sebou nedosáhli, protože v 71. minutě vyrovnal teplický záložník Stožický. Brno prohrálo doma i s Plzní 1:2. Hosty poslal do vedení v 29. minutě Rezek, po změně stran navíc zvýšil střádající Mlíka. Brno snížilo až v závěru po penaltě Polácha. Oba týmy dohrávaly o deseti.

Olomouc si doma snadno poradila s Příbramí 4:1. Domácí získali zápas třemi góly ve druhém poločase, když dvakrát skóroval Michal Ordoš a jednou Tomáš Janotka.

Výsledky:

Sigma Olomouc - FK Příbram 4:1 (1:1)

Branky: 63. a 66. Ordoš, 21. Hořava, 55. Janotka - 11. Huňa. Rozhodčí: Kocourek - Kubáň, Kovařík. ŽK: Kaščák, Melinho, Hubník - Borek. Diváci: 3909

FK Baumit Jablonec - Bohemians Praha 2:1 (1:0)

Branky: 16. Klapka, 68. Lafata - 85. Dobeš. Rozhodčí: Paták - Večeřa, Marek. ŽK: Hesek - Jablonský, Horáček, Obermajer. Diváci: 3015.

SK Kladno - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 4. Šilhan - 71. Stožický. Rozhodčí: Jílek - Teuber, Štěrba. ŽK: Strnad, Szabo, Gross - Sabou, Merzič, Verbíř. ČK: 80. Sabou. Diváci: 2154.

1.FC Brno - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 88. Polách z pen. - 29. Rezek, 83. Mlíka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Mencl. ŽK: Švejnoha, Trousil - Kolář, Ticháček. ČK: 85. Švejnoha - 87. Trapp. Diváci: 2750.