Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brückner chystá změny v sestavě.

Karel Brückner se svými ovečkami vzhlíží k lepším zítřkům | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Brückner se svými ovečkami vzhlíží k lepším zítřkům | foto: ČTK

SEEFELD Nejméně jednu změnu v základní sestavě chystá trenér českých fotbalistů Karel Brückner pro středeční zápas s Portugalskem na mistrovství Evropy.

Kouč to potvrdil před dnešním posledním tréninkem v Seefeldu, odkud se tým ke svému druhému utkání na mistrovství Evropy přesune v úterý ráno do Ženevy. Ke změně sáhne ve středové řadě, do složení obranné čtveřice prý zasahovat nebude.

Výměna útočníka Jana Kollera je podle všeho nepravděpodobná. Národní tým se dnes připravoval na zápas dvakrát, ale pouze jednou na trávníku. Žádné zásadní změny v systému hry jeho mužstva prý však nelze očekávat. "Portugalci hrají v rozestavení 4-3-3 a z toho jasně vyplývá, že na žádné improvizace není čas," naznačil Brückner, že sám od základního rozestavení se zesílenou zálohou a jedním hrotovým hráčem nehodlá ustoupit.

Prozradil však, že v ofenzivě sáhne ke změně. "Pravděpodobně tam bude nějaká ta změna, a to s ohledem na Portugalce a také abychom rozložili síly na více hráčů," řekl trenér a současně potvrdil, že v zadních řadách výměny nechystá. "Do obranné čtveřice sahat nebudeme," uvedl Brückner.

Protože se dá předpokládat, že na hřiště pošle i Jana Kollera, pak vše nasvědčuje tomu, že hrát nebude David Jarolím a do hry se dostane buď Marek Matějovský, nebo Milan Baroš. Do Ženevy vyrazí kompletní tým už včetně uzdraveného Zdeňka Pospěcha z innsbruckého letiště v úterý ráno, od 18:00 čeká mužstvo v Ženevě oficiální trénink. Zápase se hraje ve středu ve stejnou dobu.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ 1 SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč