Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Bryantova akademie škrtá Mambu. Jeho odkaz bude žít vlastním životem, zní z Thousand Oaks

Fanoušci se scházeli před halou Lakers a na památku Kobeho Bryanta přinesli květiny, dary a nechali i dojemný vzkaz foto: Reuters

Los Angeles - Sportovní akademie založená Kobem Bryantem z úcty k zesnulé basketbalové legendě už nebude mít v názvu jeho přezdívku „Mamba“. Bryantův obchodní partner a ředitel akademie v Thousand Oaks u Los Angeles necelé čtyři měsíce po Bryantově tragickém úmrtí oznámil, že se vrátila k původnímu názvu. Jméno Mamba by podle Chada Faulknera mělo být součástí něčeho většího.
  8:38

„Jeho odkaz bude žít vlastním životem. Pořád myslíme na Kobeho, byl jedinečný. Proto budeme pokračovat pod původním názvem Sports Academy, bude vhodnější, když jeho jméno bude v jiné ‚síni slávy‘,“ řekl Faulkner. „Měli jsme štěstí, že jsme se od něj učit mohli. Jeho myšlenky budeme dál šířit,“ dodal.

Jednačtyřicetiletý Bryant, pětinásobný šampion NBA a legenda Los Angeles Lakers, založil s Faulknerem akademii pro basketbalové talenty před dvěma lety. Hrála za ni i třináctiletá Bryantova dcera Gianna, která s dalšími dívkami a jejich rodiči rovněž zahynula při lednové nehodě vrtulníku právě cestou do akademie.

Fanoušci se scházeli před halou Lakers a na památku Kobeho Bryanta přinesli...
Erik Dominguez drží svou 11měsíční dceru a sleduje stream z rozloučení s Kobe...
Autor: