2. září 2016 14:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bučeli na černé hráče Razgradu. UEFA proto Plzni zavře proti AS Řím část stadionu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Na hráče černé pleti fanoušci Plzně bučeli, proto se část z nich nedostane na zápas s AS Řím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na hráče černé pleti fanoušci Plzně bučeli, proto se část z nich nedostane na zápas s AS Řím. | foto: ČTK

nyon/praha Těšili se, až do Plzně přijede slovutný AS Řím s někdejší hvězdou české ligy Edinem Džekem či nestárnoucí legendou klubu Franceskem Tottim. Jenže teď řada fanoušků Viktorie o tento svátek v rámci základní skupiny Evropské ligy přijde. UEFA totiž potrestala vedení klubu nuceným uzavřením části stadionu kvůli tomu, že fandové Plzně v odvetě play off Ligy mistrů proti Razgradu uráželi soupeřovy hráče černé pleti.

„Informaci jsme obdrželi od disciplinární komise UEFA ve čtvrtek v pozdních hodinách. Důvodem jsou rasistické projevy a házení předmětů na hřiště během zápasu s Ludogorcem Razgrad,“ uvedl na webových stránkách klubu jeho mluvčí Václav Hanzlík.

„Je to pro nás nepříjemné zjištění. Podobné problémy rasistického rázu jsme nikdy v minulosti řešit nemuseli. Hodláme se tomu však postavit čelem a nekompromisně bojovat proti jakýmkoli obdobným prohřeškům,“ doplnil.

Na duel s AS Řím tedy budou uzavřeny sektory P2 a P3, kde sídlí kotel fanoušků Viktorie. Klub tak přijde ze vstupného řádově o desítky tisíc korun.

„Pro náš klub to znamená obrovskou ztrátu finanční, organizační problém směrem k prodeji balíčků na zápasy, ale především ztrátu společenskou. Jakékoli projevy rasismu odmítáme, nepatří nejen na fotbalové stadiony, ale ani do celé společnosti,“ říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Za celý klub vyhlašujeme nulovou toleranci jakýmkoli rasistickým projevům či urážkám a budeme proti tomuto nešvaru nekompromisně bojovat,“ dodává Šádek.

Marek Bakoš po jednom z gólů do sítě Razgradu.
Radost fotbalistů Plzně po jednom z gólů do sítě Razgradu.

Klubu navíc hrozí, že případné opakující se problémy uzavřou pro další evropské zápasy kompletně celý stadion. Proto hodlá učinit vůči fanouškům opatření.

„Hodláme provést preventivní opatření, aby se nic podobného již neopakovalo. Proti všem, kteří nehodlají tato pravidla respektovat a tím pádem ohrožují klub, budeme postupovat nekompromisně a říkáme, že takové fanoušky na stadionu nechceme,“ varuje Šádek.

„Prosíme všechny slušné viktoriány o spolupráci. Velký počet z nich již během zápasu s Razgradem dal svým pískotem najevo, že se jim nevhodné projevy nelíbí a nesouhlasí s nimi. Rasistické projevy fanoušků ohrožují celou Viktorii,“ dodává Hanzlík.

larJaroslav Šindelář
  • 8Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz