30. listopadu 2008 17:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Budějovice prohrály s Bohemians

Trenér Plíšek se dočkal výhry Teplic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Plíšek se dočkal výhry Teplic. | foto: ČTK

TEPLICE České Budějovice ukončily dnes svoji sérii bez prohry na domácí půdě Bohemians Praha, pro něž je exilem Žižkovské hřiště. Tentokrát se Jihočeši nedostali ke svému dotahování a poprvé pod trenérem Tobiášem prohráli.

Žižkov prohrál i na půdě Teplic získali smutnou jistotu, že přezimují na předposledním místě v sestupovém pásmu. Pražané v Teplicích hlavně v úvodu měli převahu i velké šance, ale branky Vachouška a Mahmutoviče na konci první půle v rozmezí dvou minut jen potvrdily tristní bilanci bez jediného bodu z utkání venku. Tepličtí se tak na závěr rozpačitého podzimu posunuli na sedmé místo, kde mají stejně bodů jako Plzeň. Vystřídat je tam však ještě může Jablonec, pokud v pondělí bude jakkoliv bodovat v Ostravě.

Žižkov letos ani jednou nebodoval na hřišti soupeře a přezimuje na patnácté, sestupové pozici. Nic mu nebyla platná ani převaha a velké šance v úvodu dnešního zápasu.

Trenér Pavel Tobiáš, který po úvodních čtyřech kolech vystřídal u fotbalistů Českých Budějovic Jana Kmocha, poprvé padl.

Jihočeši po jedenácti utkáních bez porážky nestačili na Žižkově na Bohemians Praha, jimž podlehli po brankách Marka Kincla a Davida Zoubka z úvodní půle 0:2. Nováček získal v první části nejvyšší soutěže nečekaně 19 bodů a před zimní pauzou přeskočil svého dnešního soupeře v tabulce.

Výsledky:
FK Teplice - FK Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)
Branky: 37. Vachoušek, 39. Mahmutovič. Rozhodčí: Hájek - Drastík, Santarius. ŽK: Matula -Kučera, Xavier. Diváci: 2020.

Bohemians Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)
Branky: 11. Kincl, 44. Zoubek. Rozhodčí: Paták - Teuber, Štěrba. ŽK: Grznár - Hudson, Horejš, Stráský. Diváci: 1046.

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.