9. listopadu 2008 22:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Budějovice znovu úspěšně dotahovaly

Tijani Belaid (vlevo) ze Slavie Praha a Jaroslav Hílek z SK Dynamo České Budějovice.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tijani Belaid (vlevo) ze Slavie Praha a Jaroslav Hílek z SK Dynamo České Budějovice. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Slavia si dnes jela na jih Čech pro tři body, ale domácí byli proti. Znovu předvedli svůj pověstný závěr a přestože po poločase prohrávali o dvě branky nakonec slavili bod za remízu.

Slavia vstoupila do zápasu aktivně a navázali tak na závěr pohárového zápasu s Aston Villou. Postupně však do pevné obrany pronikali čím dál méně a spíše kombinovali v v uctivé vzdálenosti od branky. Do vedení jim pomohla šťastná teč ve zdi po přímém kopu. Spadla z nich nervozita a vzápětí přidala druhý gól zásluhou Belaida. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Červenobílí do druhé poločasu nastoupili znovu aktivně, ale postupně se hra vyrovnávala a úřadující mistr se soustředil na udržení výsledku. Ale také domácím pomohla do sedla teč, Necid se trefil podesáté do branky, ale tentokrát do vlastní. Za pět minut pak Černý neuhlídal hlavičkujícího Stráského a ten svou první brankou v sezoně vyrovnal. Domácí mohli ještě strhnout vedení na svou stranu ale Šíma trefil jen tyč.

Slavia tak má v čele pětibodový náskok.

Výsledek:
Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 2:2 (0:2)
Branky: 72. vlastní Necid, 78. Stráský - 35. vlastní Riegel, 39. Belaid.

Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo. ŽK: Hílek, Šíma - Brabec, Volešák. Diváci: 4529.

Sestavy:
České Budějovice: Kučera - Riegel (46. Hudson), Horejš, Žižka, Leština - Benát, Hílek, Homoláč, Šíma (90. Svátek) - Mezlík (69. Stráský), Sedláček. Trenér: Tobiáš.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Černý - Janda, Tavares (63. Latka), Belaid (84. Toleski), M. Jarolím (85. Volešák) - Necid, Švento. Trenér: K. Jarolím.