Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budweiser není pořádné pivo

Sport

  15:36
BERLÍN - Ano, Budweiser je hnědozlatý, je alkoholický, ale totéž se dá říct i o ředidlech na barvu, stěžují si podle britského listu The Times němečtí fotbaloví fanoušci. Ty popudilo, že americký Budweiser bude oficiálním nápojem mistrovství. To je v zemi s více než 1270 vlastními pivovary vnímáno jako obzvlášť bolavá urážka.

Výrobní linka v jednom z pivovarů amerického Budweiseru. foto: ČTK

A co německým pivařům vadí ještě víc - Budweiser, který je v USA v reklamě propagován coby "Král piva" - nesplňuje dávné německé požadavky na čistotu tohoto nápoje, jenž se smí vařit jen ze sladu, chmele a vody. Budweiser při výrobě používá i rýži, a tedy v německém smyslu slova není pivem.

Americký světlý ležák si zajistil téměř monopol na stadionech MS a do 500 metrů v jejich okolí. "Většina hospod ho dokonce ani nemá na skladě," stěžuje si Walter König z Bavorského svazu pivovarů. "Při prvním výkopu na bavorském stadionu - v Mnichově - by mělo být k dispozici bavorské pivo. Ale co můžeme dělat? Budweiser zaplatil 40 milionů dolarů za výsadní prodej ještě před tím, než se vůbec rozhodlo, že mistrovství bude v Německu."
Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...